Nowości

Ciekawe premiery polskich filmów w 2020 roku

Rok 2020 zaczął się w branży filmowej bardzo dobrze. Już na początku roku mogliśmy oglądać świetne polskie filmy w kinach. Ze względu na aktualną sytuację na świecie większość premier filmowych zostało przeniesionych na drugą część roku. Taki los spotkał na przykład kolejną część filmów o Jamesie Bondzie “No Time to Die”. Jednak niektóre z premier zdążyły się odbyć dzięki czemu już teraz w serwisach internetowych możemy oglądać między innymi filmy: “365 dni”, “Sala Samobójców: Hejter” czy “W lesie dziś nie zaśnie nikt”.

Ciekawe premiery polskich filmów w 2020 roku 

Zacznijmy od horroru “W lesie dziś nie zaśnie nikt”. Za reżyserię filmu odpowiada Bartosz Kowalski. Film swoją premierę miał 20 marca 2020 na platformie Netflix. Akcja filmu rozgrywa się oczywiście w lesie, w którym znajduje się grupa nastolatków, która bierze udział w obozie dla osób uzależnionych od technologii. Nie wszystko pójdzie jednak tak jak powinno. Okazuje się, że w lesie czeka już na nich okropny potwór, który czeka tylko na to żeby ich zabić. W rolach głównych występują: Julia Wieniawa-Narkiewicz, Wiktoria Gąsiewska, Gabriela Muskała, Piotr Cyrwus oraz Mirosław Zbrojewicz. Film okazał się wielkim sukcesem. Trzyma widza w napięciu, jest zabawny i jak na horror nie, aż tak straszny jak mogłoby się wydawać. Wiele osób zwraca uwagę na to, że jest to film z gatunku slasher. Gatunek ten charakteryzuje się tym, że liczba bohaterów zmniejsza się w dziwnych okolicznościach. Był on bardzo popularny w latach 70. i 80. dwudziestego wieku. 

Kolejna ciekawa polska premiera miała miejsce jeszcze, gdy kina były otwarte, na tydzień przed ich zamknięciem. Jest to “Sala Samobójców: Hejter”. Film jest bardzo poruszający i wzbudza silne emocje. Fabuła filmu skupia się na postaci Tomka Giemzy, który właśnie został wyrzucony z Uniwersytetu Warszawskiego, na którym studiował prawo. Przyczyną wydalenia z uczelni był plagiat, którego się dopuścił. Tomek próbuje swoich sił w jednej z agencji marketingowych w Warszawie. Cały czas stara się utrzymać kontakt z rodziną Krasuckich. Za reżyserię filmu odpowiada Jan Komasa, scenariusz opracował Mateusz Pacewicz. Film swoją premierę miał 6 marca 2020 roku. W rolach głównych występują: Maciej Musiałowski, Agata Kulesza, Danuta Stenka, Vanessa Aleksander, Maciej Stuhr oraz Jacek Koman. Film zyskał świetne oceny. Trzyma w napięciu, jest niepokojący, a po jego obejrzeniu długo jeszcze myślimy o tym co właśnie zobaczyliśmy i czy to wszystko co widzieliśmy na ekranie może być prawdą. 

Artykuł sponsorowany

Zobacz