Nowości

Agencja tworzy dla Ciebie stronę internetową? Pamiętaj o tych elementach!

Posiadanie firmowej strony w Internecie jest obecnie wręcz koniecznością. Z całą pewnością jest to jeden z bardzo skutecznych kroków na drodze do odniesienia biznesowego sukcesu. Jest to bardzo ważna przestrzeń do działań marketingowych, o czym przekonało się bardzo wielu przedsiębiorców. Własna strona www sanowi narzędzie do budowania pozytywnego wizerunku firmy, jednakże istotne jest to, aby była właściwie zaprojektowana. Zdarza się, że serwis zostanie uruchomiony, jednakże strona nie przyciąga uwagi Internautów, a więc nie generuje ruchu. Powodem tego może być odpychająca szata graficzna, nieaktualne wpisy czy też nieciekawa treść. W celu uniknięcia efektu odwrotnego do zamierzonego, najlepiej jest zlecić tworzenie stron www profesjonalistom, czyli sprawdzonej agencji.

Najlepsze strony internetowe, czyli o czym pamiętać, przy ich tworzeniu?

Zanim firma znajdzie się w Internecie, konieczne jest nawiązanie współpracy z rzetelnym wykonawcą np. Agencją Offon. Oprócz określenia budżetu, należy jeszcze określić swoje potrzeby i oczekiwania. Chodzi tutaj o to, co chcemy uzyskać, decydując się na stworzenie strony www. Od tego będzie zależeć to, jak będzie się prezentować witryna. Pamiętajmy o tym, że po znalezieniu wykonawcy, należy wciąż aktywnie brać udział w jej współtworzeniu. Dobra agencja wie, jak przenieść wartości danego przedsiębiorstwa na stronę internetową. Na początku należy ustalić szczegóły, czyli dokonać analizy i przygotować specyfikację. To zlecający wie przecież najlepiej, co powinno zostać podkreślone, a czego lepiej unikać.

Następnym krokiem jest przygotowanie przez agencję wstępnego zarysu nawigacji po stronie, czyli prototypu witryny. Dzięki temu unikniemy późniejszych nieporozumień na linii agencja-zlecający. Na tym etapie można przetestować stronę, ocenić ją i uzupełnić o brakujące funkcje. Możliwe jest także doprecyzowanie wymagań i wyeliminowanie potencjalnych trudności. W dalszym etapie agencja przechodzi do budowania jakości strony, czyli do projektu interfejsu użytkownika. Obejmuje on rozmieszczenie elementów na stronie typu formularz kontaktowy i rejestracyjny, koszyk, stopka czy moduły informacyjne. Trzeba tutaj pamiętać o tym, że elementy te tworzyć spójną całość i być usytuowane we właściwych miejscach. Podczas tworzenia strony, należy kierować się przede wszystkim intuicyjnością, a dopiero później estetyką.

Programowanie i premiera

Gdy agencja przygotuje już projekt, należy wdrożyć go w życie, aby strona zaczęła przynosić pożądane efekty. Tak więc konieczne jest zaprogramowanie wszystkiego, prowadzące do uruchomienia strony. To właśnie programiści mają największy wpływ na to, jak dana witryna będzie funkcjonować. Ich zadaniem jest stworzenie kodu strony i połączenie go z systemem do zarządzania treścią. Następnie przeprowadzane są testy, a finalnym etapem jest przegranie projektu z produkcji do Internetu.

Oczywiście można skorzystać z gotowych i darmowych szablonów, jednakże na rynku jest spora konkurencja, dlatego też w celu przebicia się ze swoją ofertą, warto powierzyć wykonanie strony www profesjonalnej agencji, która stworzy ją zgodnie z naszymi indywidualnymi potrzebami. Unikatowość jest dzisiaj w cenie.

Zanim podpiszesz umowę

Przed zdecydowaniem się na podpisanie umowy z daną agencją, należy ustalić model rozliczeniowy. Abonament opiera się na stałej opłacie miesięcznej, niezależnie od zakresu wykonanych prac. Inną opcją jest rozliczenie w oparciu o roboczogodzinę. Należy też przyjrzeć się zapisowi odnoście rozwiązania umowy, czyli okresowi wypowiedzenia i potencjalnym karom umownym na skutek przedterminowej rezygnacji z usług.

 

Materiał zewnętrzny

Zobacz