Nowości

Szafy z lustrem - 3 sposoby na wykorzystanie ich walorów

Modny wygląd, pojemne wnętrze, a także walory dekoracyjne to kilka z cech charakteryzujących szafy z lustrem. Zarówno modele przesuwne, jak i ich odpowiedniczki z uchylnymi drzwiami ozdobione srebrzystą taflą nabierają charakteru. Lustro w kształcie prostokąta, kwadratów, a także to na wzór fali – każde ma wiele wartych wykorzystania walorów.

Lustrzane szafy mają wiele cennych atutów. Organizując miejsce do przechowywania, wspierają utrzymanie porządku np. w garderobie. Z kolei dzięki zdobiącym fronty lustrom pomieszczenie zyskuje wiele cennych walorów. Zastanawiasz się jakich? Więcej o nim przeczytasz w poniższym tekście. Przyjrzyj się również zdjęciom, znajdź inspirację i odmieniaj wystrój swojego mieszkania.

Pojemna szafa z lustrem – mistrzyni przechowywania w przedpokoju

Funkcjonalna, a przede wszystkim maksymalnie pojemna szafa z lustrem to skarb w każdym przedpokoju. Odpowiadają za organizację przechowywania w samym wejściu do domu. Zapewniają miejsce do składowania kurtek, płaszczy i butów. Przestrzeń dla siebie znajdą tam również akcesoria sportowe, torby i rzeczy należące do naszych czworonogów. Maskując wszystkie te przedmioty, szafa ułatwia utrzymanie porządku. Każda rzecz ma swoje miejsce, dzięki czemu łatwiej jest szukać i odkładać gromadzące się akcesoria.

Hitem w aranżacji przedpokoju są białe szafy z lustrem. Uniwersalność śnieżnej bieli świetnie komponuje się z każdym wystrojem – to jeden z wielu powodów potwierdzających popularność tego koloru. Biała baza daje szerokie możliwości aranżacyjne. Świetnie pasuje do wszystkich wybarwień podłogi, ścian i dowolnej dekoracji okien. Ponadto umożliwia częste wprowadzanie zmian w wystroju. Z pomocą dodatków możemy odmienić wygląd pomieszczenia bez konieczności wymiany mebli.

Misja specjalna: optycznie powiększamy korytarz

Ciasny i wąski korytarz to wyzwanie dla projektantów wnętrz. Skarżą się oni na trudności z dopasowaniem wyposażenia, a także ograniczony zakres mebli, które mogą w nim ustawić. Samodzielnie mierząc się z aranżacją długiego, a przy tym ciemnego holu spotykamy podobne rozterki. Jednak mamy tu ważną przewagę. Daje nam ją doświadczenie i wiedza, którą zdobyliśmy podczas korzystania z dotychczasowego korytarza.

Jednym z najczęściej wymienianych problemów jest zbyt ciasna, wąska, a przy tym ciemna przestrzeń długiego korytarza. Naprzeciw tym trudnościom wychodzą szafy z lustrem 120, 140 lub 160 cm szerokości. Mniejsze pomieszczenia skorzystają z węższych wariantów – tu przykład szafy o 100 cm szerokości.

Wielkość mebla dopasujmy do ilości dostępnej przestrzeni. Pamiętajmy, że tym, co jest tu najważniejsze są lustrzane fronty. To one właśnie wizualnie poszerzą korytarz. Wprowadzą do niego rozświetlenie i optycznie zwiększą ilość przestrzeni. Tafla lustra to pozytywny oszust wnętrzarski. Często gości właśnie w tych najbardziej wymagających częściach domu.

Tanie szafy z lustrem do salonu. Dekoracja czy schowek?

Najmodniejszy obecnie styl loftowy słynie z łączenia intensywnych kolorów. Taki wystrój może zaciemnić urządzany pokój. W efekcie aranżacja będzie wyglądała ciężko i mrocznie. Dobrym sposobem na przełamanie czerni jest wybór mebli z taflą lustra na frontach. Srebrzysta powierzchnia będzie odbijać promienie słoneczne, dzięki czemu mroczny loft zostanie przyjemnie doświetlony.

Jak duże powinno być lustro na meblach w salonie? Odpowiedź na to pytanie uzależniona jest od tego, jakich wymiarów jest ozdobiona nim szafa. Zazwyczaj spotykamy modele, których jeden z frontów pokryty jest srebrzystą taflą. Z reguły jest to wystarczające, aby osiągnąć zadowalający efekt aranżacyjny.

Małym i ciasnym pokojom dziennym polecamy szafy z dwoma lustrami. Zwiększają ilość odbijanego światła, a tym samym optycznie zwiększają pomieszczenie.

W kwestii wielkości samej szafy limitem jest jedynie ilość dostępnej w salonie przestrzeni. Tu warto wziąć pod uwagę jeszcze zakres przedmiotów, które planujemy przechowywać w jej wnętrzu. Im jest ich więcej, tym większy powinien być wybrany model.

Nawet bardzo tanie szafy z lustrem łączą podstawowe funkcje, tzn. dekorują przestrzeń i zapewniają sporo miejsca do przechowywania różnych przedmiotów. Korzystając z oferty sklepu meblowego Mirjan24.pl wybierzesz model idealnie dopasowany do urządzanego wnętrza, a przy tym masz pewność, że zamówisz go w dobrej cenie.

Artykuł partnera

Zobacz