Nowości

Ramki na zdjęcia w formie elektronicznej

Fotografia cyfrowa ma wiele zalet. Z jednej strony do zalet można zaliczyć łatwość robienia zdjęć z drugiej będzie to jednak wada. Gdy przywozimy z wakacji masę zdjęć ciężko je potem wszystkie obejrzeć. Jednocześnie potem w ogóle o nich zapominamy.

Dobrym rozwiązaniem mogą być popularne obecnie ramki cyfrowe. Przy ich użyciu możemy łatwo obejrzeć zdjęcia bezpośrednio z karty pamięci, którą mamy w aparacie. W ramce można także usuwać zdjęcia, które nam nie odpowiadają.

Pamięć

Poza tym, że ramka pozwala na odczytywanie zdjęć z karty pamięci bardzo często ma w sobie również wbudowaną pamięć. Można dostać się do tej pamięci zarówno z poziomu samej ramki jak i też przez podłączany z zewnątrz kabel USB i komputer. Producenci najczęściej sami dołączają kabel, który umożliwia takie połączenie. Pamięć wbudowana nie będzie blokować karty pamięci. Można zgrać zdjęcia i dalej używać karty do tego, by zapisywać zdjęcia w aparacie.

Wielkość ekranu

Najważniejszą kwestią będzie wybranie wielkości ekranu w takiej ramce. Mamy obecnie masę różnorakich propozycji. Znajdziemy już ramki, które mają tylko 1,5 cala jak i też duże ramki przypominające telewizor przede wszystkim dlatego, że mają nawet 40 cali.

Fotografia cyfrowa

Powszechnie jednak sięga się po ramki, które mają około 7 cali i rozmiar będzie podobny jak popularna forma zdjęć 10 na 15. Poza tym ważna będzie również rozdzielczość urządzeń. Im większą rozdzielczość uda nam się znaleźć tym lepiej będą się prezentowały zdjęcia. Dlatego warto wybierać nieco mniejszą przekątną ale większą rozdzielczość.

Pokazy zdjęć

W ramach ramki możemy sami decydować o tym jak będą wyświetlane poszczególne zdjęcia. Gdy chcemy pokazać dużą liczbę fotografii możemy wybrać przełączenie co kilka sekund. W momencie, gdy ramka ma mieć ozdobną formę powinniśmy decydować się na przełączanie zdjęć co kilka godzin, by dobrze wpasowała się taka ramka w otoczenie i nie rozpraszała ciągle zmieniającym się obrazem.

Producenci dla udoskonalenia swoich sprzętów decydują się obecnie na wprowadzanie różnych opcji, dzięki którym mamy różne formy przechodzenia zdjęć. Dzięki temu pokaz może różnie wyglądać. Niekiedy także producenci pozwalają na to, by jednocześnie wyświetlać więcej zdjęć.

Zobacz