Nowości

MasterPass – czyli najszybsze i najwygodniejsze płatności online?

Polacy uwielbiają płatności zbliżeniowe oraz szybkie przelewy Internetowe. Nic dziwnego, że fintechy, banki oraz inni operatorzy płatności prześcigają się we wdrażaniu nowych, szybszych i wygodnych rozwiązań technologicznych. Czym jest MasterPass, jakie niesie za sobą korzyści i dla kogo jest przeznaczony? Dzisiaj wszystko się dla Ciebie rozjaśni.

Co to jest MasterPass?

Jest to nic innego jak portfel elektroniczny stworzony przez Mastercard. W tej usłudze zarejestrujesz swoje karty płatnicze tylko raz, bez potrzeby ponownego wykonywania tego procesu i ciągłego uzupełniania danych. MasterPass funkcjonuje w Polsce od 2014 roku, aczkolwiek z początku nie był zbyt powszechnie przez nas używany. Po wejście w życie rodzimego BLIK-a zdawało się, że będzie on całkowicie zapomniany, jednak tak się nie stało. Obecnie korzysta z niego ponad 40 milionów osób na całym świecie, w aż 25 krajach. Jeżeli uwielbiasz szybkie płatności i dużo kupujesz przez Internet, może się okazać, że po aktywacji tej usługi nie będziesz bez niej mógł żyć!

MasterPass – z czym to się je? Jak to działa?

Działanie elektronicznego portfela jest banalnie proste. Przy jego pomocy dokonujesz błyskawicznych zakupów w sklepach Internetowych bez ciągłego podawania danych swojej karty. Obecnie większość polskich i zagranicznych e-sklepów posiada w swoich metodach formę płatności z użyciem MasterPass. Aby uruchomić tę usługę, potrzebujesz jedynie karty kredytowej, prepaid lub debetowej i co najważniejsze – nie musi to być karta Mastercard! Równie dobrze możesz posiadać, na przykład tę od Visa, ponieważ MasterPass współpracuje ze wszystkimi organizacjami płatniczymi. Interesuje Cię na pewno kwestia bezpieczeństwa – skoro nie podajesz danych karty to, w jaki sposób możesz płacić? Przy pomocy logowania się do swojego konta MasterPass i podania hasła lub PIN-u. Dodatkowo taką płatność możesz dokonać zarówno przy użyciu urządzeń mobilnych takich, jak Twój telefon lub tablet albo na sprzęcie stacjonarnym – komputerze czy laptopie. Jest to zatem usługa wygodna i szybka, pozwalająca Ci na zapłacenie za zakupy, a także na przyjmowanie płatności w każdym miejscu i o każdej porze. MasterPass posiada zasięg globalny, dzięki czemu możesz dokonywać wpłat nawet z drugiego końca świata.

Ile to kosztuje?

Absolutnie nic. Założenie konta MasterPass jest całkowicie darmowe. Ponadto nie ponosisz żadnych kosztów z tytułu jakichkolwiek usług tego elektronicznego portfela. Nie jesteś obciążany za przyjmowanie płatności czy wykonywanie ich, nawet jeśli są to zlecenia międzynarodowe. Co więcej – niejednokrotnie możesz liczyć na zniżki czy korzystne promocje, a to dlatego, że wiele dużych firm, jak np. Multikino współpracuje z MasterPass.

Jak mogę skorzystać z elektronicznego portfela?

Oczywiście tworząc konto MasterPass lub uruchamiając taką usługę. Naprzeciw wychodzą tutaj operatorzy płatności online. Idealnym przykładem jest nasz rodzimy Tpay, który oferuje usługę MasterPass w formie natywnej. Wystarczy, że uruchomisz płatności (i przyjmowania ich) kartą w Tpay, a potem skontaktujesz się z działem handlowym, który włączy dla Ciebie usługę elektronicznego portfela. Bo co najważniejsze – możesz korzystać z MasterPass także w drugą stronę, prowadząc swój biznes. Dzięki udostępnieniu możliwości dokonywania płatności tą usługą – zmaksymalizujesz swoje zyski i zapewnisz proste oraz błyskawiczne rozwiązanie dla swoich klientów.

 

Artykuł partnera

Zobacz