Nowości

Wysyłanie pracownikom drobnych prezentów i przedmiotów codziennego użytku do home office

W ostatnim czasie wszyscy przekonaliśmy się, że praca zdalna jest niezwykle wymagająca. Pracownicy muszą wyrabiać niesamowite normy, są ciągle w kontakcie, zamieniają swój dom w miejsce przeznaczone do pracy. Realia te są ciężkie i czynią codzienność jeszcze bardziej wymagającą. Za tak ciężką pracę pracownikom należy się szczególne podziękowanie.

Wysyłanie pracownikom drobnych prezentów i przedmiotów codziennego użytku do home office

W ostatnim czasie wszyscy przekonaliśmy się, że praca zdalna jest niezwykle wymagająca. Pracownicy muszą wyrabiać niesamowite normy, są ciągle w kontakcie, zamieniają swój dom w miejsce przeznaczone do pracy. Realia te są ciężkie i czynią codzienność jeszcze bardziej wymagającą. Za tak ciężką pracę pracownikom należy się szczególne podziękowanie.

Jeśli szukasz czegoś lepszego od bezdusznej kartki z napisem ,, dziękuję” , jest to artykuł dla ciebie!

Wirtualna integracja

Jak dobrać odpowiedni prezent nie znając swoich pracowników? Na to można z łatwością zaradzić i to bez potrzeby łamania obostrzeń sanitarnych. Rozwiązaniem jest bowiem wirtualne spotkanie integracyjne. Pracownicy zdalni często czują się odizolowani od reszty współpracowników, czują się odłączeni od innych. Wspólne imprezy integracyjne online mogą stworzyć poczucie wspólnoty wśród pracowników. Takie wydarzenie może być zabawne, relaksujące i ułatwiające nawiązywanie nowych znajomości.

Akcesoria

Niezależnie od tego, czy firma zapewnia pracownikom niezbędny sprzęt (komputer, telefon), czy pracownik samodzielnie zapewnia sobie te zasoby, gadżety i akcesoria zawsze są atrakcyjnym prezentem. Większość ludzi trudniących się home office chętnie otrzymałoby estetyczne i ładnie wyglądające etui do laptopa, ochraniacz ekranu, bezprzewodowe stacje ładowania. To tylko kilka przykładów, podobnych gadżetów jest naprawdę mnóstwo.

Artykuły papiernicze i biurowe

Nic tak nie pasuje do wystroju home office i nie nadaje mu profesjonalnego wyglądu jak artykuły papiernicze i biurowe.

Eleganckie notesy, organizery na biurko, samoprzylepne karteczki, znaczniki, kolorowe zakreślacze. W zależności od upodobań personelu i standardów branży, możesz wybrać tematyczne papeterię z logo firmy, spersonalizowane monogramy lub motyw popkultury według preferencji pracownika. Możesz zaprojektować tematyczną papeterię w takim miejscu jak to! To jedynie część wymarzonego asortymentu. Te przedmioty codziennego użytku będą stale przypominać pracownikom o Twojej trosce.

Nie stresuj się…

Praca zdalna bywa stresująca. Niestety w tym wariancie pracy nie masz możliwości wygłosić płomiennej przemowy motywującej, która zredukuje stres i zadziała niczym motor napędowy do pracy. Aby temu zaradzić możesz podarować pracownikowi coś, co pomoże mu radzić sobie ze stresem związanym z pracą. Mogą być to książki motywujące, piłki antystresowe, masażery, herbata. Możliwości jest dużo i mogą jakże skutecznie poprawić wydajność pracowników!

Sprzęt do ćwiczeń

Praca zdalna zabiera pracownikom możliwość dotarcia do miejsca pracy np. na piechotę. Nie trzeba już dojść do pracy, do kawiarni, po lunch czy z powrotem do domu. Słowem, nie trzeba się ruszać. Przez wariant pracy zdalnej pozwalamy sobie na rozwijanie niezdrowych nawyków, takich jak brak ruchu. Sprzęt do ćwiczeń jest świetnym pomysłem aby dać motywację pracownikowi do ćwiczeń w domu. Mata do ćwiczeń, małe ciężarki czy piłka i już możemy się ruszać i nie skarżyć się na rosnące na wadze liczby.

Herbaty czy kawy?

Herbata i kawa są bardzo przewidywalnymi prezentami ale są zawsze na miejscu. Kofeina dość, że napędza i daje siłę aby zmierzyć się z nadchodzącymi wyzwaniami, to jeszcze dostarcza przyjemnych doznań smakowych. Przyjemne z pożytecznym. Jednak jeśli ktoś jest smakoszem różnego rodzaju herbat, jest wiele herbaciarni oferujących bardzo ciekawe i niecodzienne smaki, jak np. truskawka z chili. Zaskocz swojego pracownika kreatywnością w swoim wyborze!

Smacznego!

Nie ma słodszego prezentu niż deser! Podczas gdy tradycyjne biura cieszą się wspólnymi babeczkami, domowymi ciastami i słoikami z cukierkami, zdalne biura niestety często pomijają słodkie przyjemności. Możesz wysłać swoim wirtualnym współpracownikom słodki poczęstunek, taki jak pudełko czekoladek, babeczka w słoiku lub bukiet pączków.

Subskrypcje

Dawno, dawno temu koledzy i koleżanki z pracy od czasu do czasu dawali sobie nawzajem bilety do kina,przedstawienie teatralne czy też koncert ulubionego zespołu. Teraz można zastąpić to voucherem na subskrypcję serwisu streamingowego. Na niektórych platformach można oglądać film razem na różnych urządzeniach i z różnych miejsc, co może dać namiastkę wspólnego wyjścia do kina. Takie rozwiązanie na pewno dostarczy współpracownikom wiele rozrywki.

Zabawki dla zwierząt

Tak, zabawki dla zwierząt. Czemu? Ponieważ zwierzęta zajmują specjalne miejsce w naszych sercach, są częścią rodziny, a właściciele często chcą aby ich pupile byli rozpieszczani. W zależności od zwierzęcia, które posiada Twój pracownik, dobierz odpowiedni gadżet. Mogą być to przysmaki, zabawki, drapaki, kostiumy. Jeśli zdobędziesz tym serce pupila, na pewno zdobędziesz serce i jego właściciela!

Rośliny

Twoi zdalni koledzy nie muszą wychodzić z domu, aby iść do pracy, w wyniku czego mogą nie spędzać wiele czasu na zewnątrz. Możesz wnieść odrobinę natury do ich stanowisk pracy, zamawiając kwiaty lub rośliny doniczkowe. Rośliny ożywiają miejsce pracy i dodają koloru do biurka lub pobliskiego parapetu.

Artykuł partnera

Zobacz