Nowości

Język hiszpański w biznesie. Najpopularniejszy język tego roku?

Znajomość języków obcych jest konieczna, by otrzymać pracę na dobrym stanowisku w renomowanej firmie. Swobodna komunikacja w w języku angielskim lub niemieckim) jest kompetencją wyjątkowo docenianą przez rekruterów. W ostatnim czasie dużym zainteresowaniem cieszy się także język hiszpański. W sieci można bez problemu znaleźć ogłoszenia o pracę z wymaganą przez pracodawcę, biegłą znajomością tego języka.

Hiszpański: jeden z najpopularniejszych języków na świecie

Jaki jest najpopularniejszy język świata? Oczywiście angielski!  Ale nie tylko - niewiele osób wie, że  hiszpański jest trzecim najpowszechniej używanym językiem na ziemi.. Codziennie porozumiewa się w nim ponad 500 milionów ludzi; mowa nie tylko o osobach zamieszkujących Półwysep Iberyjski, ale także o mieszkańcach USA, Ameryki Łacińskiej i Ameryki Południowej  -  Dla nich  hiszpański jest najczęściej językiem ojczystym. Jednak osoby znające hiszpański jako nabyty, liczone są obecnie w setkach tysięcy. Specjaliści szacują, że globalnie   ma on największą tendencję wzrostową, jeśli chodzi o naukę języka obcego.

Język hiszpański w biznesie

Przedsiębiorcy, którzy do niedawna prowadzili swoje interesy głównie w środkowej części Europy, coraz częściej spoglądają nie tylko na Półwysep Iberyjski, ale także na inne kontynenty, na których bardzo często króluje język hiszpański.. W Polsce nadal stosunkowo niewiele osób biegle  się nim komunikuje. W szkołach uczono do tej pory głównie angielskiego, niemieckiego, w ostateczności – rosyjskiego czy francuskiego. Nic dziwnego, że na rynku bardzo poszukiwani są absolwenci filologii czy lingwistyki ze znajomością hiszpańskiego.  Osoby, które chcą podjąć studia językowe, a jednocześnie mieć pewność, że wybrana filologia zapewni dobrą pracę po skończeniu nauki, mogą  wybrać kierunek filologia angielska z językiem hiszpańskim.  (znajduje się on np. w ofercie WSB - www.wsb.pl.).

https://www.wsb.pl/wroclaw/kandydaci/studia-i-stopnia/kierunki-i-specjalnosci/jezyk-angielski-z-jezykiem-hiszpanskim

https://www.wsb.pl/gdansk/kandydaci/studia-i-stopnia/kierunki-i-specjalnosci/filologia-jezyk-angielski-jezyk-niemiecki

https://www.wsb.pl/wroclaw/studenci/studia-podyplomowe/kierunki/jezyk-hiszpanski-w-biznesie-i-turystyce

To połączenie umożliwi pracę w międzynarodowych firmach i renomowanych korporacjach. Absolwenci takiego kierunku mogą liczyć na szybkie zatrudnienie i wysokie zarobki.

Zobacz