Nowości

Jak umeblować taras – o czym należy pamiętać?

Taras to idealne miejsce na relaks i wypoczynek. Warto zatem zadbać jego o odpowiednie wyposażenie. Zobacz, co powinno się tam znaleźć? O czym należy pamiętać? Poniżej znajdziecie kilka wskazówek.

Aby taras stał się miejscem wypoczynku, relaksu oraz spotkań z rodziną czy znajomymi musimy zadbać o właściwą aranżację. Urządzanie tarasu przypomina nieco projektowanie salonu. Również musimy zadbać o wygodne miejsca siedzące, większy lub mniejszy stół oraz o odpowiednie dodatki. Taras może okazać się wyjątkowym miejscem, które będzie stanowiło oazę spokoju czy przedłużenie salonu. Musimy jednak zadbać o wszelkie szczegóły podczas aranżacji tego miejsca. Wiele zależy od rozmiaru tarasu oraz efektu jaki chcemy uzyskać.

Wybór wyposażenia tarasowego jest ogromny i z pewnością każdy znajdzie coś odpowiedniego. Podczas zakupu poszczególnych elementów należy dobrze przemyśleć decyzje i sprawdzić czy poszczególne meble rzeczywiście się sprawdzą. Przede wszystkie powinniśmy wziąć pod uwagę, jaką funkcję będzie pełnił taras w naszym mieszkaniu. Czy będzie to wyłącznie miejsce wypoczynku, czy bardziej miejsce spotkań oraz różnego rodzaju imprez.

Jakie meble wybrać?

Wybór mebli na taras powinien być właściwie przemyślany i dostosowany do naszych potrzeb. Taras może stanowić przedłużenie salonu i powiększać przestrzeń całego mieszkania. Możemy w ten sposób zyskać wiele dodatkowego miejsca, szczególnie wiosną oraz latem. To jakie meble wybierzemy zależy od wielkości tarasu oraz jego ułożenia. Warto również zadbać o właściwy materiał, z którego będą wykonane meble umieszczone na zewnątrz.

Im większy taras, tym więcej mamy możliwości aranżacyjnych. Nie zmienia to jednak faktu, że w nawet na najmniejszym tarasie możemy stworzyć wyjątkowy kącik wypoczynkowy. Należy zadbać tylko o funkcjonalne wyposażenie oraz odpowiednie dodatki, które podkreślą atmosferę.

Meble, które umieścić na tarasie powinny być wykonane z materiałów, które będą odporne na wilgoć oraz zmiany temperatur. Obecnie na rynku znajdziemy wiele ciekawych rozwiązań. Jednym z nich są meble wykonane z wikliny lub z technorattanu. Ten rodzaj mebli dobrze poradzi sobie w warunkach zewnętrznych. Oczywiście warto odpowiednio je zabezpieczyć podczas chłodniejszych pór roku.

Dobrze sprawdzą się również drewniane elementy wyposażenia lub meble wykonane z palet. Te ostatnie cieszą się dużą popularnością. Drewno świetnie sprawdza się w każdej aranżacji i jest bardzo wytrzymałe, szczególnie jeśli zadbamy o jego dodatkową ochronę w postaci lakieru czy specjalnych farb. Palety mogą posłużyć jako wygodne siedziska czy stół. W sklepach znajdziemy gotowe zestawy. Sami również możemy coś stworzyć ze zdobytych palet.

Pozostałe dodatki

Oprócz mebli na tarasie nie może zabraknąć kwiatów oraz innych elementów dekoracyjnych. Możemy założyć markizy, zwiewne zasłony czy moskitiery, które podkreślą klimat. Ważne jest również oświetlenie – lampiony, girlandy czy świeczniki mogą zostać podwieszone lub ustawione na stole, co również stworzy wyjątkową atmosferę na tarasie.

Zobacz