Nowości

Dobór taśmy z nadrukiem

Zastanawiasz się jaki rodzaj taśmy dobrać? Jest ich wiele: freezer, silent (taśma cicha), solvent, hotmelt itd. Pomożemy Ci w tym artykule rozwiać Twoje wątpliwości tak aby wybór był jak najbardziej odpowiednia, przy zachowaniu kompromisu do ceny.

Taśmy z nadrukiem jaki klej wybrać?

Najbardziej popularne na rynku polskim rodzaje kleju, które decydują głownie o przeznaczeniu taśmy. Są to:

Akryl - to najbardziej popularny i najtańszy (choć juz nie zawsze) rodzaj zastosowanego kleju w taśmie pakowej z logo. Stosuje się go do pakowania paczek, oklejania folii stretch., owijania przedmiotów (spijanie) itp. Znakomicie sprawdzi się w pokojowych temperaturach. W temperaturach obniżonych taśma może się odklejać od tektury, od folii nie powinna. Klej jest bardzo trwały - taśma może być przechowywana nawet kilka lat.

Hotmelt - z uwagi na cenę oraz wyższą nieco jakość od kleju akrylowego zyskuje coraz więcej zwolenników. Popularność tego kleju sprawiła, że cena - kiedyś wyższa niż kleju akrylowego - uległa obniżeniu w stosunku do w/w. Klej ten ma lepsze właściwości w niższych temperaturach. Taśmą taką także stosuje się do zaklejania kartonów oraz owijania palet owiniętych folią stretch

 

taśma z nadrukiem

Solvent -  jeden z najlepszych gatunkowo klejów używany w taśmie. Gwarantuje najszerszy zakres temperatur stosowalności. Taśmy z tym klejem swobodnie można stosować w chłodniach/zamrażarkach, w pomieszczeniach zakurzonych itp. Klej jest mocny i skutecznie wiąże się ze strukturą kartonu. Tasśma stosowana także do oklejania palet owiniętych folią stretch. Grubość około 25 μm. Szerokość produkowana na żądany wymiar.

Gruba taśma z nadrukiem PCV-  odpowiednik w/w taśmy/kleju. Przy czym grubość tego produktu jest znacznie większa - 43 μm. Szerokość produkowana na żądanie. Dodatkowym atutem taśmy jest to, że podczas odwijania na dyspenserze ie wydaje dźwięku - jest cicha. Można oczywiści stosować w chłodniach

Silent - to szeroki wachlarz taśm, które nie wydają dźwięków. Producenci stosując różne techniki podczas produkcji są w stanie wyprodukować taśmę cichą nawet na kleju akrylowym. Czyli reasumując - to że taśma jest cicha podczas odwijania, nie znaczy, że jest ona taśmą pcv.

Taśma maszynowa z nadrukiem - każdy z wyżej wymienionych produktów na każdym z klejów może być przygotowany jako produkt o bardzo długich nawojach, w zakresie od 800m nawet do 2000 metrów.

Źródło: www.bbtapes.pl

 

Materiał zewnętrzny

Zobacz