Nowości

Przy przeprowadzce i wysyłce – folia bąbelkowa

Dzięki folii bąbelkowej artykuły są świetnie chronione. Jej właściwości można wykorzystać podczas pakowania i przygotowania przedmiotów do wysyłki, a także na etapie przeprowadzki. Folia bąbelkowa bywa również laminowana, przez co zyskuje na formie nowego materiału, o jeszcze innych właściwościach. Jakie są zalety i możliwości zastosowania folii bąbelkowej?

Zalety warte uwagi

Folia bąbelkowa to nie tylko „pykające” pęcherzyki powietrza. Mamy bowiem do czynienia z elastycznym materiałem opakowaniowym, który jest prosty w obsłudze i nadający się zarówno do pakowania, opakowywania rozmaitych przedmiotów, jak i wypełniania paczek. W ten sposób zyskuje się na należytej amortyzacji, ochronie przed wstrząsami, czy też przemieszczaniem się artykułów w dużych opakowaniach.

Duże arkusze folii bąbelkowej mogą być również stosowane do przekładania towarów, a gdy w grę wchodzi wykorzystanie laminatu, całość jest jeszcze bardziej wzmocniona i zyskuje na znacznie szerszym zastosowaniu. Folia bąbelkowa jest wysoce odporna, wytrzymała, a do tego lekka, co ma niebagatelny wpływ na masę pakunków. Można ją wykorzystać ponownie, bo o ile samodzielnie nie uszkodzimy pęcherzyków powietrza bądź nie dojdzie do rozerwania folii przez ostre kanty poszczególnych artykułów, swoje właściwości zachowa na długi czas.

Można mówić o materiale ekologicznym i minimalizującym koszty pakowania, co ma niebagatelny wpływ na kwestie ochrony środowiska.

Konstrukcje laminowane

Na rynku znajdują się różnorodne typy folii pęcherzykowej. Ta najbardziej popularna to po prostu pęcherzyki wypełnione powietrzem, a całość tworzona w nowoczesnej technologii. Folie pęcherzykowe są również laminowane, a możliwości zastosowania takich materiałów zależą od tego, jaki materiał służy za laminat.

Poza tym na rynku goszczą także folie bąbelkowe specjalnego przeznaczenia – antystatyczne, antykorozyjne czy biodegradowalne. Do tego można dodać folie bąbelkowe w różnych kolorach bądź opatrzone nadrukiem, co wpływa na dodatkowy efekt reklamowy.

Worki i przekładki z folii pęcherzykowej

Arkusze folii bąbelkowej pozwalają dopasować wycięte fragmenty do artykułów, które mają zostać zapakowane. Poza tym łatwo dozować folię, gdy ma stanowić wypełniacz paczki. Ciekawym rozwiązaniem są jednak worki oraz przekładki. Dzięki workom z folii bąbelkowej można zaoszczędzić na taśmie klejącej. Worki tego typu to większa wydajność pracy, efektywniejsze pakowanie i mniej opadów w późniejszym czasie.

Przekładki z folii pęcherzykowej także przynoszą oszczędność względem zużycia materiałów opakowaniowych. Transport czy przechowywanie są bezproblemowe. Na koniec zaś mamy do wyboru koperty wyłożone wewnątrz warstwą folii pęcherzykowej, dzięki czemu można pokusić się o wysyłkę drobnych i kruchych elementów.

Bąbelkowa folia to elastyczny i gwarantujący oszczędność materiał, którego potencjał jest bardzo duży i z powodzeniem wykorzystujemy go zarówno w domu, jak i w przemyśle.

 

Materiał zewnętrzny

Zobacz