Nowości

Ile kosztuje pranie tapicerki samochodowej?

Komfortowi jazdy sprzyja czyste i zadbane wnętrze samochodu. Tapicerka jest elementem najbardziej narażonym na zabrudzenia wynikające z codziennego użytkowania. Niezależnie od sytuacji życiowej, rozlane napoje, brudne torby z zakupami czy dziecko, które kopie w fotel podczas jazdy, zaplamienie foteli może się zdarzyć z wielu powodów.

Nawet jeśli unikniesz nieestetycznego odbarwienia tapicerki, to i tak powinieneś wziąć pod uwagę fakt, że kurz i brud z ubrań może z czasem spowodować zaplamienie. Czyszczenie tapicerki to coś więcej niż tylko kwestia estetyczna. Kurz i bakterie mogą powodować reakcje alergiczne, a co gorsza, szkodzić zdrowiu. Warto regularnie czyścić tapicerkę samochodową, aby zachować jej czystość i świeżość.

Ile kosztuje pranie tapicerki samochodowej? Czy warto płacić za naprawę w warsztacie, czy można je wyprać samodzielnie? Sprawdźmy.

Czyszczenie tapicerki samochodowej. Dlaczego jest to ważne?

Tapicerka samochodowa, która jest tym samym materiałem, co kanapy czy fotele w domu, od czasu do czasu się brudzi. Zbiera się na niej kurz i brud, a także wszelkie jedzenie czy ubrania, które są spożywane w kabinie. Jaki jest tego skutek? Po kilku latach użytkowania może się okazać, że warto ją odświeżyć.

Profesjonalne pranie tapicerki samochodowej

Do profesjonalnego czyszczenia tapicerki samochodowej najlepiej nadaje się odkurzacz piorący. Idealnie nadaje się do czyszczenia wnętrza, w tym boków i dywaników. Nie jest jednak polecany do pojedynczych plam. Najlepiej używać ich do punktowego czyszczenia tapicerki samochodowej. W tym przypadku posłużą specjalne detergenty i miękka szczotka. Twarda szczotka mogłaby spowodować uszkodzenie materiału.

Ile kosztuje pranie tapicerki samochodowej?

Koszt profesjonalnego prania tapicerki samochodowej w specjalistycznym warsztacie wynosi od 150 do 500 złotych. O ostatecznej wartości zadecyduje renoma warsztatu i miasto, w którym wykonywana jest usługa.

Pranie tapicerki samochodu

Jak skutecznie wyczyścić tapicerkę?

Środki do czyszczenia tapicerki są łatwe w użyciu, warto o tym wspomnieć. Należy rozpylić preparat na tkaninę, poczekać aż wyschnie, a następnie przetrzeć wilgotną szmatką. Najlepszym wyborem jest użycie tej z mikrofibry. Jest to szybsza alternatywa dla używania środków piorących. Upewnij się, że najpierw przetestujesz produkt na małej powierzchni tapicerki. Środki do tapicerki nie są przeznaczone do czyszczenia skóry w samochodach. Możesz wyczyścić nawet najbardziej zabrudzoną tapicerkę za pomocą środków piankowych. Zobacz na autokosmetykaranking.pl

Jak wyprać tapicerkę samochodową w domu?

Kierowcy z niewielkimi zabrudzeniami powinni prać tapicerkę samochodu w domu. Można je łatwo wyczyścić za pomocą pianki do prania, która jest dostępna w sklepach za około 25-30 złotych. Detergent należy nanieść na tkaninę, a następnie pocierać ręcznikiem aż do wyschnięcia. Po wyschnięciu proszku należy odkurzyć.

Pranie tapicerki samochodowej domowym sposobem

Tapicerkę samochodową można również wyprać w domu, ale będzie to wymagało nieco więcej wysiłku. Co się dzieje w tym przypadku? Jeśli kierowca ma odkurzacz do dywanów, To odkurzacz świetnie nadaje się również do samochodów. Najlepiej samemu wyczyścić podsufitkę. Możliwe jest, że podsufitka odłączy się od dachu i będzie wisiała nieestetycznie nad głową kierowcy lub pasażerów, jeśli nie zostanie odpowiednio umyta.

Zobacz