Nowości

Zlewy granitowe - jak je pielęgnować?

​Jednym z najbardziej nowoczesnych i eleganckich zlewów są zlewozmywaki granitowe. Do ich zalet należy nie tylko ich unikatowy wygląd, ale głównie ich trwałość i odporność na wszelkiego rodzaju uszkodzenia mechaniczne i zniszczenia. Zlewy granitowe pojawiają się w wielu kolorach, dlatego każdy znajdzie coś dla siebie. Jak wybrać odpowiedni zlewozmywak? Jak pielęgnować granitowy zlewozmywak?

Zlewozmywaki granitowe – dlaczego warto je wybrać?

Granitowy zlewozmywak to zakup na lata. Tego typu zlewy charakteryzują się wysoką trwałością i świetną jakością. Zlewy granitowe są bardzo odporne na wszelkiego rodzaju czynniki zewnętrzne, takie jak np. uderzenia, dzięki czemu pozostają w świetnej kondycji przez lata. Kamienne zlewy są bardzo nowoczesne i eleganckie. Na rynku widnieje bardzo wiele kolorów, dzięki czemu każdy będzie mógł dopasować coś dla siebie i swojego wnętrza. Zlewozmywaki granitowe pojawiają się w modelach jednokomorowych i dwukomorowych oraz w różnego rodzaju kształtach – prostokątne, kwadratowe, okrągłe. Chcąc zachować właściwości zlewu granitowego na długi czas należy odpowiednio o niego dbać i systematycznie go pielęgnować.

Granitowe zlewozmywaki są najbardziej odpornymi na zarysowania oraz uderzenia zlewami kuchennymi. Dodatkowo są odporne na zacieki, czego nie można powiedzieć o stalowych zlewach. Nie odkłada się na nich kamień i nie zbiera się brud w ewentualnych zadrapaniach. Przez wiele lat wyglądają bardzo dobrze, nie odpryskują, a na ich powierzchni nie pojawiają się nieestetyczne rysy. Świetnie nadają się dla osób, które spędzają bardzo dużo czasu w kuchni i intensywnie korzystają ze zlewu. Ciekawe jest również to, że zlewy granitowe nie ciemnieją pod wpływem czasu i słońca i są odporne na wysokie temperatury, nawet do 280 stopni Celsjusza, dzięki czemu bez stresu można wlewać do nich wrzątek, nie bojąc się o odkształcenia. Biorąc pod uwagę różnorodność kuchni, producenci zlewozmywaków oferują zlewy w różnych kolorach. Posiadając naturalne wykończenia w kuchni świetnie pasować będzie beżowy zlewozmywak, jeśli masz jasne wnętrze możesz wybrać szary lub biały kolor. Chcąc urozmaicić trochę wnętrze swojej kuchni i wprowadzić jakieś wariacje kolorystyczne pośród zlewozmywaków możesz znaleźć takie kolory jak np. czarny, czerwony lub zielony.

Kamienne zlewozmywaki – jak je pielęgnować?

Zlewozmywaki kamienne i granitowe dzięki swoim właściwościom i rodzaju materiału są bardzo łatwe w czyszczeniu i pielęgnacji. Aby zachować go w dobrej formie wystarczy wykonać niewielkie zabiegi. Przede wszystkim należy pamiętać, by czyścić zlew granitowy przynajmniej raz dziennie. Należy to robić po to, by nie robił się matowy i nie powstawały na nim przebarwienia od substancji. Granit wystarczy przetrzeć wilgotną i miękką gąbką z dodatkiem płynu do mycia naczyń, kolejno trzeba spłukać go wodą i i przetrzeć do sucha, by uniknąć zacieków. Jeśli chcemy pozbyć się większych zabrudzeń powinno się użyć mleczka lub specjalnym płynem do czyszczenia granitu. Jeśli nie chcemy używać chemicznych środków i zależy nam na usunięciu zabrudzeń w domowy sposób wystarczy wymieszać ocet z sodą. Nie powinno się używać wybielacza, płynów żrących, chloru czy zmywaków z drutu. W zlewie należy unikać barwiących substancji takich jak wino, kawa, herbata, sok z braka itp. Takie produkty, trzeba bardzo szybko spłukiwać. Raz na jakiś czas należy impregnować powierzchnię granitu specjalnym płynem, innym sposobem jest np. nacieranie olejem rzepakowym zlewu.

Szukasz zlewozmywaka? Odwiedź ten sklep internetowy: https://comitor.pl/katalog/zlewozmywaki/zlewozmywaki-granitowe/

Artykuł partnera

Zobacz