Nowości

Roleta do zadań specjalnych

Nie od dziś wiadomo, że na całość wizerunku składa się mnóstwo pojedynczych szczegółów. Nie inaczej jest w przypadku przestrzeni wewnątrz mieszkania czy domu. To, jak będą wyglądały poszczególne pomieszczenia, zależy nie tylko od prac wykończeniowych, koloru ścian, puszystości dywanu na podłodze czy modelu mebli, ale również od aranżacji w postaci oprawy okiennej. W końcu okna są centralnymi punktami każdego pomieszczenia – są źródłem światła, pełnią funkcje dekoracyjne i użytkowe (któż z nas nie lubi siadać blisko parapetu i spoglądać od czasu do czasu w dal?).

Jeśli jesteś miłośnikiem funkcjonalnych rozwiązań w zakresie urządzania przestrzeni domu czy mieszkania, z pewnością docenisz wyjątkowy system - rolety dzień i noc, które sprawdzą się idealnie za dnia i po zmroku. To jedno z najbardziej efektywnych, a zarazem estetycznych rozwiązań w zakresie aranżacji wnętrz. Co daje taka oprawa okien? Przede wszystkim jest gwarancją ochrony poszczególnych pomieszczeń przed nadmiernym nasłonecznieniem, które dostaje się do wnętrz zwłaszcza w okresie letnim. Rolety dzień i noc chronią też przed światłem księżyca i stwarzają w pomieszczeniach przyjemny półmrok, który możesz dopasować do swoich potrzeb, przesuwając materiał niżej lub wyżej ramy okna.

Zalety, które robią wrażenie

To jednak nie wszystko! Rolety tego typu zarazem zapewniają prywatność wszystkim domownikom, chroniąc ich przed wścibskim wzrokiem sąsiadów. Pomaga to wytworzyć poczucie komfortu i bezpieczeństwa. Ponadto ten system oprawy okiennej jest niedrogi i zapewnia dodatkowe korzyści w postaci osiągnięcia wyjątkowych efektów estetycznych. Funkcjonalność i praktyczność rolet to duży plus – warto wiedzieć, że odpowiedni wybór materiału, z którego zostaną wykonane osłony, pozwala w prosty sposób stworzyć skuteczną ochronę przed słońcem dla poszczególnych pomieszczeń w domu czy mieszkaniu. Można to osiągnąć, tworząc warianty aranżacyjne w zakresie kolorystyki i wzorów. Na rynku jest dostępny szeroki wybór rolet, które są dostępne w wielu wariantach kolorystycznych. Dopasowanie barwy osłon do charakteru wnętrza nie powinno więc stworzyć większych trudności.

Funkcjonalność nade wszystko

Rolety na dzień i na noc to najpopularniejszy system osłon okiennych, który może zostać zamontowany bezpośrednio na ramie okiennej. W rezultacie nie ma potrzeby wiercenia dodatkowych otworów. Osłony tego typu standardowo wyposażone są w system prowadzeń żyłkowych, który utrzymuje materiał nawet przy uchylonych oknach, zapobiegając powiewaniu i unoszeniu się tkaniny przy najmniejszym podmuchu wiatru. Roleta dzień noc to gwarancja płynnego regulowania wpadającej przez materiał ilości światła, co umożliwia odpowiednie ustawienie pasów w obu powierzchniach materiału. To bezinwazyjne rozwiązanie wyposażone w wysokiej jakości mechanizm samoblokujący. Dzięki takiemu rozwiązaniu instalacja osłon na dzień i na noc jest banalnie łatwa i można ją przeprowadzić od ręki. Z montażem z pewnością poradzą sobie nawet osoby niedoświadczone w pracach technicznych.

 

Materiał zewnętrzny

Zobacz