Nowości

Dobry smartfon nie musi być drogi! Radzimy, jak kupować, żeby nie przepłacać

Jeśli marzy Ci się nowy smartfon, ale nie masz zbyt dużego budżetu, jeszcze nie wszystko stracone. Jest kilka sposobów, aby kupić świetne modele w atrakcyjnej cenie. Jak to zrobić? Oto kilka porad.

Premiery nowych modeli smartfonów czy innego sprzętu zawsze budzą ogromne zainteresowanie zarówno wśród użytkowników, jak i konkurujących ze sobą producentów. 25 lutego w Barcelonie miał swoją premierę najnowszy Samsung Galaxy S9 i S9+ - na swoją oficjalną premierę czeka również LG G7 – spekuluje się, że nastąpi ona w czerwcu tego roku. Jednak najnowsze urządzenia często odstraszają ceną, mimo że mają wiele udogodnień i są przykładem zastosowania najnowszych technologii. Jeśli nie zależy Ci na nowinkach, ale cenisz sprawdzony sprzęt, zainteresuj się poprzednimi modelami.

Poprzedni model – sprawdzona jakość w atrakcyjnej cenie

Poprzedni model ma wiele zalet – został już dokładnie przetestowany przez licznych użytkowników, więc doskonale możesz poznać wszystkie jego zalety, ale także mankamenty. Zwykle są też do niego dostępne aktualizacje, jeśli była taka konieczność. Przed chwilą swoją światową premierę miał najnowszy smartfon Samsung Galaxy S9. Ruszyła już jego przedsprzedaż, a do sklepów smartfon trafi na początku marca. Ale jest to dobra okazja, aby zainteresować się modelami S7 lub nowszym S8. Z kolei za LG G6 wchodzi G7, a za HTC wypuści model U11. Oznacza to, że modele poprzednie będą do kupienia w znacznie obniżonych cenach.

Wymień stary telefon na nowy

Bądź łowcą okazji i sprawdzaj promocje – co jakiś czas można trafić na ciekawą akcję marketingową. Możesz na przykład przy zakupie nowego telefonu uzyskać zwrot części gotówki za stare urządzenie. Wtedy wystarczy dopłacić i nowy Samsung Galaxy lub flagowy model od Sony będzie Twój. Tego typu promocje nie zdarzają się codziennie, ale jeśli będziesz śledził doniesienia prasowe, na pewno nie ujdą Twojej uwadze.

Wyszukiwarka cenowa prawdę Ci powie

We wszelkich zakupach pomocne są także wyszukiwarki cenowe. Wystarczy wpisać interesujący nas model smartfona – np. Samsung Galaxy S9 lub Huawei P11, aby porównać ceny w poszczególnych sklepach. Jak na dłoni ukażą nam się warte zainteresowania oferty, a także oceny i opinie innych klientów odnośnie do danych sklepów.

W ten sposób szybko znajdziesz wybrany model HTC czy Samsung. Najnowszy lub poprzedni model ukaże się w najlepszej cenie! Pamiętaj, że czasami lepiej wybrać popularny sklep z dobrymi ocenami, zamiast ryzykować zakup w nieznanym miejscu.

Nowy telefon za przedłużenie umowy

Popularną metodą uzyskania dobrego telefonu jest też przedłużenie umowy. Wtedy możemy otrzymać wybrany model na preferencyjnych warunkach. Flagowe urządzenia – jak np. nowy Samsung Galaxy, Sony Xperia czy LG serii G – niebawem na pewno trafią do oferty poszczególnych operatorów. Można próbować wynegocjować naprawdę niezłą cenę jak za tak dobry sprzęt.

 

Materiał zewnętrzny

Zobacz