Nowości

Komu opłaca się wynajem ekspresów do kawy?

Załóżmy, że planujesz zorganizować imprezę okolicznościową: prywatną lub biznesową. Czujesz, że dobrze widziane byłyby niebanalne atrakcje. Najlepiej takie, które umilą czas gościom lub klientom i pomogą w ich integracji. Pomysł? Postaw na wynajem profesjonalnego ekspresu lub całego stoiska z kawą.

Kiedy warto wynająć ekspres do kawy?

Istnieją w Polsce firmy baristyczne, która oferują wynajem ekspresów do kawy. Koszt zakupu profesjonalnego urządzenia to nawet kilkadziesiąt tysięcy złotych, zatem dużo bardziej opłaca się go je po prostu wynająć. Za relatywnie niewielką opłatę otrzymujesz ekspres do kawy na własny użytek na określony czas. Do jego obsługi możesz oddelegować pracownika, wynająć kogoś z zewnątrz, a nawet zająć się tym sam/sama. Dostawca sprzętu zazwyczaj szybko poinstruuje cię w kwestii obsługi.

Jakie są zalety wynajmowanie ekspresów do kawy, poza aspektem finansowym? Przede wszystkim duża swoboda. Urządzenie możesz umieścić w dowolnym miejscu, a także przewieść je w inne, jeśli taki jest scenariusz wydarzenia czy cyklu wydarzeń. Ekspres możesz zabrać ze sobą w tournée i zawsze mieć pod ręką urządzenia, które przygotowuje dokładnie takie napoje kawowe, jakie będą preferować goście czy uczestnicy uroczystości. Ponadto stoisko możesz obrandować swoim logo i wzmocnić rozpoznawalność marki.

Ekspres w pakiecie z baristą

Oczywiście standardem w profesjonalnych firmach baristycznych są pakiety obejmujące wynajem baristy wraz z całym stoiskiem. Wówczas klient nie musi się o nic martwić – firma zapewnia sprzęt i obsługę gości. Oczywiście należy tu liczyć się z dodatkowym kosztem pracy baristy. Jednakże w cenie zyskujemy nie lada atrakcję. Barista jest osobą przeszkoloną w zakresie technik parzenia kawy. Bez problemu wykona najbardziej wymyślną kawę latte czy cappuccino, a dzieło zwieńczy dekoracją na mleku. Trzeba przyznać, że na żywo robi to duże wrażenie. Stoisko w kawą dzięki temu naturalnie staje się miejscem spotkań i przestrzenią do integracji dla uczestników wydarzenia.

Firmy takie jak MobilnyBarista.pl oferują także serwowania kawy w połączeniu z warsztatem parzenia. Taka atrakcja jest dobrym pomysłem na biznesowe spotkania, gdzie coraz częściej łączy się część merytoryczną z rozrywkową. Podczas warsztatów uczestnicy uczą się przyrządzać ulubione espresso czy latte w domu, a także dowiadują się interesujących faktów na temat historii przemysłu kawowego, miejsc uprawy ziaren, metod parzenia itd.

Masz ekspres, ale skończyła się gwarancja?

Na koniec kilka słów na temat napraw ekspresów. Jak wszystkie urządzenia elektryczne, także ekspresy mogą odmówić posłuszeństwa lub ulec usterce. Gorzej, kiedy skończyła się już gwarancja i naprawę trzeba zorganizować na swój koszt. Markowe serwisy często każą sobie słono płacić za drobne nawet naprawy. Dlatego dobrym rozwiązaniem jest poszukanie firmy specjalizującej się w naprawie urządzeń do parzenia kawy. Wspominana firma Mobilny Barista.pl prowadzi profesjonalny serwis ekspresów do kawy. Naprawia i dokonuje okresowych konserwacji sprzętów wielu marek polskich i zagranicznych. Warto odwiedzić ich stronę i zapoznać się z ofertą usług, a jest ich naprawdę niemało.

Materiał partnera

Zobacz