Nowości

Jak zaoszczędzić kupując opony zimowe?

Inwestycja w samochód prędzej czy później, wiąże się z naprawą ewentualnych usterek, wymianą oleju oraz zakupem sezonowych opon. Dopasowanie ogumienia do sezonu i zmiennych warunków atmosferycznych, wciąż dla wielu kierowców jest niepotrzebnym wydatkiem.

Zimą zmagamy się z bardzo różnymi warunkami atmosferycznymi: od siarczystego mrozu po obfite opady śniegu. Jedno jest pewne, jeśli chcemy czuć się bezpiecznie i komfortowo podczas jazdy, inwestycja w opony zimowe jest koniecznością. Co zatem zrobić, by kupić ogumienie zimowe, ale by nie była to inwestycja zbyt kosztowna?

Klasa premium czy ekonomiczna?

Niektórzy z nas mogą być przekonani, że najlepszym rozwiązaniem będzie zakup opon gorszej jakości. Producenci, którzy nie narzucają tak dużych cen, również posiadają opony warte uwagi, szczególnie jeśli nasza jazda jest mało wymagająca. Osoby poruszające się na krótkich i z reguły tych samych dystansach na miejskich drogach lub właściciele małych samochodów osobowych nie muszą, a nawet nie powinni inwestować w drogie ogumienie klasy premium, ponieważ nie wykorzystają ich potencjału. Z pewnością klasa ekonomiczna opon zimowych sprosta mało wygórowanym wymaganiom.

Opony bieżnikowane

Wyjściem z sytuacji będzie zakup używanych opon lub opon bieżnikowanych. W obu przypadkach można znaleźć wielu zwolenników, jak i przeciwników tego wyboru. Opony używane zawsze budzą kontrowersje, ponieważ kupując ogumienie z tzw. „drugiej ręki”, musimy mieć pewność, że inwestycja nam się opłaci. Najlepiej więc kupić modele oferowane przez producentów klasy premium. Z reguły są to opony bardziej wytrzymałe i jeśli są w dobrym stanie, to posłużą nam przez kilka sezonów.

Nigdy nie należy kupować ogumienia, które ma widoczne ślady uszkodzenia mechanicznego. Wszelkie pęknięcia lub załatane wcześniej dziury zwiększają ryzyko niebezpiecznej jazdy, a w konsekwencji zamiast oszczędności będziemy nam towarzyszyć niepokój i poczucie... niesatysfakcjonującego zakupu. Opony bieżnikowane to sposób na dobrej jakości ogumienie, które jest poddawane ponownej rzeźbie bieżnika.

Zrób zakupy... w sieci!

Gdzie kupić opony zimowe, które będą bezpieczne, wydaje, a jednocześnie w atrakcyjnej cenie? Do dyspozycji mamy oferty wielu producentów klasy ekonomicznej i premium. Ekonomiczna zadowoli mało wymagających kierowców, ale ci, którzy cenią sobie komfortową i wygodną jazdę, najlepiej będą czuli się z oponami znanych w świecie motoryzacyjnym liderów. Dębica, Goodyear, Michelin i wielu innych producentów, oferują ogumienie najlepszej jakości, które świetnie sprawdzi się na drogach utwardzonych, jak i tych o gorszej przyczepności. Najlepszym sposobem na zaoszczędzenie podczas zakupu opon zimowych jest wybór oferty poza sezonem i „polowanie” na atrakcyjne oferty w sieci.

Sklepy internetowe mają do dyspozycji znacznie więcej modeli i mogą sobie pozwolić na niskie marże, stąd często trafimy na konkurencyjne ceny. Kupując ogumienie w internecie niezależnie od klasy opon mamy do dyspozycji atrakcyjne ceny, fachową pomoc i dostawę pod wskazany adres.

 

Materiał zewnętrzny

Zobacz