Nowości

Trzonki i kije do narzędzi - kiedy warto wymienić?

Najbardziej narażone na awarię są uchwyty, ponieważ powierzchnie narzędzi wykonane są z trwałych materiałów. Sztyfty i uchwyty narzędzi są łatwo wymienialne, zwłaszcza jeśli Twoje narzędzia modułowe zostały wcześniej zakupione. Jest to doskonałe rozwiązanie dla każdego, kto chce z łatwością korzystać z narzędzi bez obawy, że drogie części ulegną zniszczeniu i sprawią, że sprzęt stanie się bezużyteczny. Narzędzia te mogą być łatwo odnowione przy użyciu komponentów, które są już dostępne.

Wszystkie narzędzia modułowe składają się z komponentów, które są zamontowane na stałe, takich jak uchwyt i powierzchnia robocza. Sztyfty i uchwyty to części narzędzia, które zużywają się najbardziej - ulegają uszkodzeniom mechanicznym, zawilgoceniu lub są po prostu nieprzyjemne w dotyku. Dobrze jest więc regularnie je wymieniać, zwłaszcza jeśli są jeszcze w dobrym stanie i mogą być wielokrotnie używane. Wszystkie narzędzia ogrodowe mają jasno określony zakres zastosowań, co ułatwia dopasowanie części zamiennych.

Wymień trzonek, aby przedłużyć żywotność narzędzia

Wiele narzędzi ogrodowych i prostych narzędzi budowlanych jest wyposażonych w wymienną rączkę. Ten element jest bardzo ważny i wpływa na komfort korzystania z narzędzia. Ważne jest, aby był wykonany z solidnych materiałów, ponieważ to na nim często spoczywa ciężar lub nacisk narzędzia. Z tego powodu rękojeść często ulega uszkodzeniu. Na szczęście nie trzeba kupować zupełnie nowego narzędzia. Wystarczy, że wymienisz uchwyt.

W tej kategorii znajdują się drewniane trzonki do siekier i grabi. Drewniane trzonki mogą być niezwykle trwałe i często są odpowiednio wyprofilowane, co ułatwia operowanie narzędziem. Dostępne są również trzonki aluminiowe, które mają podobną wytrzymałość. Są one lżejsze, ale również mają podobną wytrzymałość. Uchwyty teleskopowe są ostatnim typem. Te uchwyty składają się z dwóch części, które pasują do siebie. Możesz wydłużyć uchwyt, rozsuwając je.

Dlaczego warto wymienić trzonki narzędziowe?

Kiedy uchwyty ulegają uszkodzeniu, istnieje wiele powodów, aby je wymienić. Pierwszym i najważniejszym jest Twoje bezpieczeństwo. Uszkodzony trzonek zwiększa ryzyko, że wypadek podczas używania siekiery lub młotka może być śmiertelny. Trzonki narzędzi mogą pękać i odpryskiwać na styku przegubu i głowicy. W obu przypadkach narzędzie może stracić kontrolę, a części robocze mogą się poluzować.

Trzonki narzędzi mogą wpływać na komfort pracy z obrabianym przedmiotem. Nie byłbyś w stanie wykonać zamachu niezbędnego do cięcia drewna siekierą bez trzonka. Ten element jest również ważny dla komfortu pracy z narzędziem.

Ostatnim, ale nie mniej ważnym aspektem jest oszczędność kosztów. Trzonki są tańsze niż całe narzędzie. Jeśli element tnący Twojej siekiery jest nadal w dobrym stanie, możesz nadal go używać, wymieniając trzonek. Odwiedź stronę www i sprawdź kije drewniane dostępne w ofercie Ohana24.pl

Jakie trzonki do siekier znajdziesz w tej kategorii trzonków do siekier?

Siekiery mogą być używane w domu lub ogrodzie przy ognisku opalanym drewnem. Służą one przede wszystkim do cięcia drewna. Możesz wykorzystać je do ścinania mniejszych drzew na podwórku lub do przygotowania polan do kominka.

W tej kategorii znajdują się trzonki siekier wykonane z drewna. Jest to najczęstszy materiał wykorzystywany do ich produkcji. Jest to materiał, który zapewnia ostrzu odpowiednią stabilność i może wytrzymać duże siły podczas uderzenia. Trzonki siekier amortyzują niektóre wstrząsy, dzięki czemu cięcie drewna jest mniej męczące.

W tej kategorii znajdziesz trzonki o różnych rozmiarach. Każdy z nich jest odpowiednio wyprofilowany, aby ostrze dobrze na nim siedziało. Siekiera jest też zazwyczaj cięta przy użyciu dwóch rąk. Rękojeść, która jest odpowiednio wyprofilowana pozwala na pracę oburęczną, a jednocześnie zapewnia wysoki komfort pracy.

Siekiera

Czy do rękojeści szpadla powinien pasować trzonek siekiery?

Szpadle mają szerokie zastosowanie w ogrodzie i na placach budowy. Służą przede wszystkim do kopania dziur w ziemi. Dzięki nim szybko przygotujesz glebę do sadzenia roślin. Na placu budowy możesz ich użyć do wykopania niewielkich otworów i przeniesienia materiałów sypkich na taczkę. Narzędzia te są bardzo proste w budowie. Narzędzia te składają się ze stalowego elementu roboczego z ostrym zakończeniem, co ułatwia wbijanie go w ziemię. Posiadają również długą rączkę, która umożliwia korzystanie z nich w trybie oburęcznym.

W tej kategorii znajdują się trzonki szpadli, które ulegają uszkodzeniu na skutek siły wywieranej podczas pracy. Najczęściej trzonki szpadli wykonane są z drewna. W naszym asortymencie znajdą Państwo różne modele. Trzonek prosty jest najbardziej podstawowy. Wykonuje się go z jednego kawałka drewna. Można też znaleźć trzonek o wyprofilowanym kształcie, który pozwala na pewniejszy chwyt przy użyciu dwóch rąk.

Najczęściej spotykane są rękojeści w kształcie litery T i Y. Oba modele pozwalają uchwycić koniec dłonią i stworzyć małą dźwignię, która ułatwia przenoszenie ciężkich gleb lub materiałów budowlanych.

Upewnij się, że uchwyt młotka jest wygodny, aby zwiększyć bezpieczeństwo pracy

W warsztatach amatorów lub profesjonalistów wiele narzędzi ręcznych jest wyposażonych w uchwyty. Warto okresowo sprawdzać, czy wszystkie uchwyty są nadal w dobrym stanie i czy nie doszło do poluzowania obrabianego przedmiotu. Podczas ręcznej pracy z metalem lub drewnem może dojść do wielu wypadków. Najczęściej wypadki te kończą się urazami kończyn.

W tej kategorii znajdują się popularne trzonki młotków, które pozwalają na sprawne korzystanie z narzędzia. Części te są wystarczająco grube, aby wytrzymać ciężar obrabianego przedmiotu, a także siłę uderzenia.

Trzonki młotków występują w różnych rozmiarach. Dopasuj rozmiar uchwytu do swojego narzędzia. Na naszej stronie znajdziesz również uchwyty do pilników. To narzędzie jest często używane w różnego rodzaju warsztatach.

Trzonki do grabi, wypielaczy i innych narzędzi ogrodniczych

Wiele narzędzi ogrodniczych ma drewniane lub aluminiowe trzonki. Jeśli się złamią, wymień tylko uszkodzoną część, a nie całe narzędzie. W sezonie jesiennym musisz mieć grabie ogrodowe, które sprawdzą się w Twoim ogrodzie. Możesz ich użyć do usunięcia opadłych liści z rabat kwiatowych, ścieżek i trawników. W tej kategorii znajdziesz trzonki do grabi o różnych rozmiarach. W takie trzonki mogą być wyposażone zarówno grabie metalowe, jak i plastikowe.

Znajdziesz tu również długi i prosty trzonek do miotły. Narzędzie to jest przydatne zarówno w ogrodzie, jak i w domu. Ponieważ grabienie i zamiatanie nie wymaga dużej siły, trzonki te są zazwyczaj wykonane z prostego kawałka lub drewna. Dzięki temu łatwiej będzie Ci z nich korzystać.

Jaki rodzaj uchwytów przydałby się Wam w domu?

Uchwyty dostępne są na wielu akcesoriach do sprzątania, zarówno tych przeznaczonych do domu, jak i do biura. Dobrym przykładem są mopy. Zazwyczaj posiadają one długą rączkę wykonaną z aluminium pokrytego tworzywem sztucznym, która zakończona jest gwintem do mocowania mopa. Elementy te rzadko ulegają uszkodzeniu i łatwiej jest wymienić końcówki mopa. W tej kategorii znajdziesz uniwersalne, gwintowane uchwyty, które pozwolą Ci używać zarówno mopa, jak i szczotki. Ta prosta metoda pozwoli Ci zaoszczędzić miejsce podczas przechowywania tych akcesoriów.

Dostępne są również drewniane trzonki do mioteł. Modele te są znacznie trwalsze od wersji aluminiowych, które są puste. Ważne jest, aby chronić drewnianą powierzchnię przed wilgocią. Dotyczy to zwłaszcza sytuacji, gdy planujesz przechowywać mopa w wilgotnej łazience lub suszarni. Dzięki temu drewno nie spleśnieje, a jego trwałość będzie większa.

Zobacz