Nowości

Polacy na Wyspach a ubezpieczenia turystyczne

Turystyczne ubezpieczenia zdrowotne, określane w Anglii jako Health travel insurance, niejednokrotnie umożliwiają poznawanie świata nawet najbardziej wymagającym podróżnym. Przyjrzyjmy się niektórym polisom, oferowanym przez towarzystwa takie jak Insurance Choice i ich ofercie https://www.insurancechoice.co.uk/products/travel-insurance-products/travel-insurance-with-medical-conditions/.

Dla miłośników częstych podróży

Wykupienie rocznej polisy turystycznej docenią ci turyści, którzy lubią spontaniczne i częste wyjazdy – nie wymaga ona uprzedniego ustalania długości podróży ani jej celu. Ubezpieczyciel nie narzuca limitu czasowego i na ogół nie określa, jakie kraje polisa obejmuje. Roczne ubezpieczenie może okazać się znacznie niższym wydatkiem niż wykupywanie ubezpieczenia na każdą wycieczkę zagraniczną. Ponadto wiele towarzystw pozwala negocjować stawki po ustaleniu limitu wyjazdów czy ich zasięgu – na przykład tylko na jeden kontynent.

Chorzy przewlekle i starsi

Dzięki odpowiednim ubezpieczeniom również ludzie starsi oraz przewlekle chorzy zostaną objęci kompleksową opieką, która zdejmuje z nich sporą część troski o własne zdrowie podczas podróży. Niestety w Polsce uzyskanie ubezpieczenia pomimo ciężkiej choroby przewlekłej czasami okazuje się niemożliwe lub wiąże się z ogromnymi kosztami. Co więcej, turyści w bardzo zaawansowanym wieku – niezależnie od sprawności fizycznej – traktowani są jako chorzy przewlekle.

Ubezpieczenia tego typu obejmują leczenie ambulatoryjne oraz szpitalne nawet tych chorób, które zostały zdiagnozowane przed podróżą i które źle rokują. Zaostrzenie objawów chorobowych podczas wyjazdu wiąże się z ogromnym stresem – warto więc przygotować się również na taką opcję. Koszt polisy na pewno okaże się znacznie niższy od wydatków na opiekę zdrowotną za granicą w razie nieszczęśliwych zdarzeń.

Wyspecjalizowane ubezpieczenia turystyczne są na brytyjskim rynku coraz bardziej rozpowszechnione. Również w Polsce stopniowo pojawiają się przedsiębiorstwa ubezpieczeniowe oferujące podobne usługi, choć ze względu na niską konkurencję ich ceny są na ogół dość wysokie. Pamiętajmy jednak, że zdrowie jest bezcenne – skutki choroby mogą okazać się znacznie bardzo kosztowne.

 

Materiał zewnętrzny

Zobacz