Nowości

Dodatki i dekoracje do wnętrz w stylu skandynawskim – na co warto postawić?

​Aranżacje skandynawskie wciąż są na topie. W naszym klimacie przez ponad pół roku zmagamy się z dniami, w których szybko robi się ciemno, a to nie wpływa korzystnie na nasze samopoczucie. Wystroje w stylu skandynawskim inspirowane właśnie północnymi regionami Europy, są nam zatem bardzo bliskie. Wśród nich znajdujemy przestronne i klimatyczne wnętrza, stylizacje ciepłe w odbiorze, idealne do domowych przestrzeni. Do tego dużo naturalnego światła, subtelności i delikatności spotykanej pośród elementów wyposażenia. Jakie zatem dodatki i dekoracje pasują do takich wnętrz? Na co warto postawić, aby poczuć ciepło, bliskość, bezpieczeństwo i cieszyć się wyjątkową aranżacją?

Poduszki i poszewki – must have nie tylko w sypialni

Zastosowanie poduszek i poszewek w sypialni to konieczność, ale powinniśmy znaleźć dla nich miejsce także w salonie, pokoju dla gości, przestrzeni dziecięcej, kąciku czytelniczym, a nawet w jadalni! Te miękkie, bajecznie kolorowe, wzorzyste lub spokojniejsze w swoim wydaniu dodatki są idealnym dopełnieniem klimatycznych aranżacji skandynawskich.

Na jakie wzory i odcienie postawić? Pastelowe barwy to coś, co w tym stylu sprawdza się zawsze. Można również kombinować z kolorami żywszymi, kontrastowymi, jeśli skandynawska propozycja wnętrza jest raczej stonowana, spokojna i minimalistyczna. Harmonijne wnętrze polubi się także z dużymi poduszkami, np. welurowymi. Z wzorów zaś można szukać tych, które przywodzą na myśl wakacyjne wojaże. Zatem poduszki w marynarskie akcenty będą tu bardzo mile widziane. Poszewki na poduszki z takimi wzorami można znaleźć w sklepie https://www.dekoori.pl/.

Eleganckie i estetyczne oświetlenie

Lampy spełniają funkcje praktyczne. To właśnie na tej cesze powinniśmy się skupić, szukając oświetlenia do wnętrz skandynawskich. Nie oznacza to jednak, że trzeba rezygnować z estetyki, która wpisze się w klimat takich aranżacji. Jest to bowiem równie ważny element, o czym można się przekonać, czytając porady blogowe na stronie https://domideko.pl/.

Lampy do wnętrz w stylu skandynawskim niech będą proste, raczej minimalistyczne, za to mające w sobie nieco blasku i błysku. Mogą delikatnie przypominać kompozycje glamour, które doskonale prezentują się w zestawieniu z wystrojem z północnych regionów Europy.

W domowych wnętrzach umieścimy zatem lampy wiszące zakończone geometrycznymi kloszami w kolorze złota. Sprawdzą się propozycje łączące walory metalu i drewna. Skandynawskie aranżacje kochają bowiem naturalne akcenty, a drewno wpisuje się w tę myśl idealnie.

Jeśli światło ma dekorować, zwracać na siebie uwagę, niech przyjmie formę lampy podłogowej umieszczonej w kącie pomieszczenia, nieopodal sofy lub w miejscu, które pozwoli na wyeksponowanie ciekawej konstrukcji.

Umiar to podstawa

Na koniec pamiętajmy o tym, aby zachować umiar. Znaleźć kompromis między funkcjonalnością, rolą każdego pomieszczenia i jego charakterem. W końcu aranżacje skandynawskie są kwintesencją równowagi wnętrzarskiej.

Zobacz