Nowości

Pościel jako dekoracja sypialni

​Sypialnia jest wyjątkowym pomieszczeniem w naszym domu. To oaza spokoju, w której się relaksujemy i regenerujemy. Warto urządzić ją odpowiednio, zgodnie z zasadami harmonii. Nie oznacza to jednak, że sypialnia musi być nudna, z powodzeniem udaje się zaaranżować ją nie tylko estetyczne, ale i modnie. Nie powinno w niej brakować dodatków dekoracyjnych. Jednym z dekorów może być pościel. Dowiedz się więcej.

Podstawowa funkcja pościeli w sypialni

Nie da się ukryć, że musimy wybierać pościel najlepszej jakości. Taką, która otuli nas do snu, zapewni ciepło, ale nie będzie przegrzewać. Pościel ma być miła w dotyku, przyjemna, rozgrzewać, a nie wychładzać. Musi być odpowiednich rozmiarów, do tego nie może podrażniać naszej skóry. Warto wybierać tę alergiczną, to istotne, szczególnie jeśli weźmiemy pod uwagę sypialnie dla dzieci. 

Najlepszym materiałem, z którego jest zrobiona pościel, jest bawełna. Doskonała jest ta z bawełny organicznej, bambusowej, która jest ekologiczna i w pełni bezpieczna dla naszego organizmu. Latem świetnie sprawdza się pościel lniana i satynowa, która okrywa ciało, ale daje przyjemne orzeźwienie i zapobiega nadmiernej potliwości.

Pościel dekoracyjna

W sypialni nie zaleca się mnogości dekorów, które mogą być zbyt intensywne i będą nas rozpraszać. Lepiej unikać intensywnych kolorów, nieodpowiednia jest na przykład czerwień. Doskonale sprawdza się za to uniwersalna biel czy kojąca zieleń i błogie błękity. Przy wyborze pościeli warto wybierać jej kolorystykę, powinna być stonowana.

Okazuje się jednak, że pościel może być też doskonałym dodatkiem dekoracyjnym. Co więcej, ten element możemy często zmieniać, wpływając tym samym na odświeżenie wystroju sypialnianego wnętrza.

Wybierając pościel, uwagę warto zwracać na obowiązujące trendy. Dzisiaj hitem jest pościel we wzory, na przykład taka, którą znajdziesz na https://nyks.pl/posciel/we-wzory. Modne są wzory 3d, wyraziste, z mnogością szczegółów i na pewno zwracające uwagę. Nabywać można również pościele w delikatne printy. Ponadczasowe są wzory kwiatowe, idealne do sypialni w stylu retro czy boho. Inwestować można w pościel z chwostami czy falbanami, jeśli Twoja sypialnia urządzona jest w stylu rustykalnym albo glamour.

Co ważne, pościel może ożywić sypialnię, jeśli ta jest klasyczna i nieco nudna. Dzisiaj producenci oferują tak liczne wzory pościeli, że bez problemu wybierzesz idealną do sypialni loftowej czy nowoczesnej.

Pościel w pokoju dziecka

Wzór pościeli może być na tyle atrakcyjny, że zachęci dziecko do samodzielnego spania. Wybieraj pościel z bajkowym motywem, ze wzorem w zwierzęta, rośliny, pojazdy czy baloniki. Kolorowe łóżko sprawi, że nawet klasyczny pokój zamieni się w krainę pełną barw. Pamiętaj tylko, aby pościel nie rozpraszała malucha. Zbyt wiele elementów dekoracyjnych może skutecznie utrudniać szybkie zasypianie. Z drugiej strony pozwól dziecku na wybór ulubionego motywu, niech pościel przedstawia sceny z jego ukochanej bajki. Dzięki temu będzie działać na wyobraźnię i zapewni tylko dobre sny.

Artykuł partnera

Zobacz