Nowości

Jak zorganizować przeprowadzkę za granicę? 3 najważniejsze sprawy!

Planujesz przeprowadzkę z Polski do innego kraju? Nie wiesz jak zorganizować międzynarodową przeprowadzkę? Zapewne musisz odpowiedzieć na wiele ważnych pytań, a istotna część z nich związana jest z samym logistycznym procesem przeprowadzania się. W niniejszym artykule znajdziesz odpowiedzi na trzy najważniejsze pytania związane z logistyką tego typu przeprowadzki.

Od czego zacząć przeprowadzkę?

To pytanie zadaje sobie każdy, kto myśli o przeprowadzce nie tylko za granicę, ale i w obrębie kraju. Każdy rodzaj przeprowadzki zazwyczaj zaczyna się od tego samego – selekcji rzeczy, które chcemy wziąć ze sobą z naszego starego mieszkania. W tym przypadku, przeprowadzka może być świetną okazją do pozbycia się niepotrzebnych przedmiotów zalegających w zakamarkach naszego lokum. Nie warto kierować się zasadą „a może się jeszcze przyda”, gdyż ograniczenie ilości przedmiotów czy mebli, które chcemy przewieść, ograniczy koszty przeprowadzki i trud z nią związany. Chyba, że naszą pasją jest zbieractwo…

przeprowadzka za granicę

Jak przetransportować nietypowe przedmioty?

Część z nas w swoich domach, czy mieszkaniach ma jeden bądź więcej nietypowych przedmiotów. Nietypowy to taki, który z jednej strony nie jest popularny – nie stanowi standardowego elementu wyposażenia mieszkania. Nietypowe rzeczy najczęściej posiadają coś, na co trzeba szczególnie uważać przy transporcie. Jednym z popularniejszych przedmiotów tego typu jest np. pianino, które bywa coraz częstszym wyposażeniem salonów czy pokoi. Pianino to szczególny przedmiot z uwagi na swoje gabaryty, wagę a z drugiej strony delikatność. Spokojnie, są firmy przewozowe, które wręcz specjalizują się w przewozie tego typu przedmiotów (nawet za granicę!), przy zachowaniu najwyższego stopnia ostrożności.

Jaką firmę przeprowadzkową wybrać?

Oczywiste jest, że sami nie jesteśmy w stanie zorganizować całej przeprowadzki za granicę. Na rynku istnieją jednak firmy transportowe, które specjalizują się we wszelkiego rodzaju przeprowadzkach, także tych międzynarodowych. Na uwagę zasługuje np. firma Fortis https://www.fortis-przeprowadzki.pl/oferta/miedzynarodowe/, która przetransportuje dowolne przedmioty za granicę (także te nietypowe) i przede wszystkim bierze za ich bezpieczeństwo pełną odpowiedzialność. Firma trudni się także wcześniejszym ich pakowaniem, dzięki czemu nie będziemy musieli zaprzątać sobie głowy kwestiami związanymi z transportem do odległych miejsc. Przy wyborze firmy przeprowadzkowej najważniejsze zatem będzie, aby była to firma, która zapakuje odpowiednio nasz dobytek, bezpiecznie go przetransportuje i sprawnie wstawi do nowego mieszkania.

Ty też myślisz o przeprowadzce do innego kraju? Trudności logistyczne spędzają ci sen z powiek? Odpowiedzi na najważniejsze pytania przeprowadzkowe z pewnością ułatwią Ci ten ważny krok w Twoim życiu! Powodzenia!

 

Artykuł partnera

Zobacz