Nowości

Skup samochodów ciężarowych – co warto wiedzieć?

Choć w przeszłości skupy samochodów nie cieszyły się dużym zainteresowaniem, to współcześnie sytuacja zaczyna wyglądać inaczej. I nic dziwnego – skup samochodów ciężarowych to prosty i przede wszystkim szybki sposób na sprzedaż pojazdu.

Istnieje wiele powodów, dla których warto sprzedać auto ciężarowe w skupie, a jednym z nich jest z całą pewnością wygoda. Wiele tego typu punktów oferuje gotówkę niemalże od ręki, co oznacza, że należność otrzymamy najpóźniej 1 lub 2 dni od momentu zgłoszenia się do skupu samochodów ciężarowych.Tyle bowiem zazwyczaj trwa sprzedaż samochodu, co nie znaczy, że nie może ona trwać jeszcze krócej, ponieważ zdarzają się przypadki, w których to pojazd sprzedawany jest nawet w kilka godzin.

Jak to wygląda w praktyce?

Pierwszy etap sprzedaży jest zazwyczaj stosunkowo krótki i polega na poinformowaniu skupu o stanie technicznym naszego pojazdu. Tego typu informacje można udzielić drogą internetową, która nie wymaga od nas wychodzenia z domu lub też telefoniczną. Później jednak niezbędna jest wizyta w wybranym skupie lub też spotkanie się z jego przedstawicielem w wybranym miejscu, ponieważ jest on zobowiązany do obejrzenia pojazdu, a następnie jego wyceny.

Warto również wiedzieć, że szybkość realizacji transakcji w dużej mierze zależy od nas samych, ponieważ jeżeli dysponujemy czasem wolnym, to często w dniu kontaktu ze skupem aut, możemy zjawić się w nim z naszym samochodem. W przypadku, gdy jednak nie mamy czasu w danym dniu, wówczas istnieje możliwość umówienia się w późniejszym terminie.

Twoje auto jest uszkodzone? To nie problem!

Ponadto, wiele skupów aut jest chętna odkupić od nas samochody uszkodzone, bez prawa do rejestracji, bez OC, przeglądów oraz dowodów rejestracyjnych, co w przypadku próby sprzedaży takiego pojazdu na aukcji internetowej mijałoby się z celem – niewiele bowiem osób zdecydowałoby się na jego zakup.

Bez wątpienia sprzedaż samochodu ciężarowego na własną rękę jest zadaniem trudnym. Jeżeli chcemy pozbyć się pojazdu używanego, to musimy go przede wszystkim odpowiednio przygotować, ponieważ nikt nie będzie zainteresowany nabyciem samochodu, który ma brudną tapicerkę, zarysowany lakier lub różnego rodzaju usterki mechaniczne. Firmy skupujące auta ciężarowe zajmują się tym każdego dnia, przez co mają duże doświadczenie, które pozwala im sprzedawać samochody sprawniej i skuteczniej. Rozwiązanie to posiada szereg zalet i jest przede wszystkim wygodne, dlatego też z roku na rok skupy są coraz chętniej odwiedzanym miejscem – zarówno przez kierowców samochodów osobowych, jak i pojazdów ciężarowych.

 

Materiał zewnętrzny

Zobacz