Nowości

Namierzanie telefonu

jak zlokalizować telefon dzieckaOstatnio pośród coraz bardziej modnych usług znajduje się między innymi namierzenie telefonu. Takie rozwiązanie wykorzystują osoby, które zgubią swój telefon, albo też są ofiarą kradzieży. Rodzice coraz częściej także sięgają po taką opcję, ponieważ w ten sposób mogą sprawdzić czy dziecko jest tam, gdzie miało być.

Na pewno obecnie możliwości są różne i dlatego w wielu przypadkach namierzanie jest wielkim wsparciem. Słyszałem o wykorzystywaniu takiej opcji między innymi w pewnej sytuacji, gdy doszło do porwania. Dzięki temu, że porywacze kontaktowali się właśnie przez telefonu policja mogła mniej więcej ustalić miejsce ich pobytu w pewnym przybliżeniu i tym samym pozytywne rozwiązanie tego problemu stało się zdecydowanie łatwiejsze. Oczywiście początkowo nie było szans na namierzenie, ponieważ rozmowy były zbyt krótko i zawsze z innego numeru telefonu, jednak dzięki nieco dłuższej rozmowie policja mogła namierzyć telefon już skutecznie i tym samym znaleziono potem porywaczy już stosunkowo szybko. W momencie, gdy lokalizacja się udało możliwe było przeprowadzenie akcji, dzięki której wszyscy zostali zatrzymani. Natomiast zakładnik mógł zostać uwolniony i wrócił do domu. Powyższa historia pokazuje, że obecnie namierzenie telefonu jest możliwe.

śledzenie telefonuJak się jednak okazuje kluczową sprawą były tutaj odpowiednie służby, które mają takie możliwości i dobrze sobie z tym radzą. Jak jednak sytuacja wygląda w momencie, gdy sami chcemy namierzyć dziecko albo też swój zgubiony telefon? Tutaj również mamy pewne możliwości. W sieci znajdziemy takie strony, gdzie usługi tego typu są nam proponowane, ale najczęściej okazuje się, że są to takie strony, które starają się nas naciągać. Dlatego trzeba dobrze sprawdzić jak sytuacja wygląda i czy rzeczywiście namierzenie będzie możliwe. Mamy opcje, kiedy będzie taka możliwość, ale najczęściej potrzeba odpowiedniego oprogramowania w telefonie, by rzeczywiście takie namierzenie się udało i dało się ustalić miejsce pobytu jakieś osoby albo miejsce, gdzie znajduje się nasz aparat telefoniczny.

Zobacz