Nowości

Czym jest deskowanie stropowe z systemem THV?

Deskowania stropowe to jeden z elementów prac przy konstrukcji budynku. Mogą one odbywać się przy inwestycjach budowlanych tak naprawdę o różnym przeznaczeniu. Strop musi powstać przecież wszędzie, bez względu na przyszłe przeznaczenie budynku. Czy to zatem budowa domu prywatnego, czy też praca nad osiedlem deweloperskim lub centrum handlowym - wszędzie tam tworzy się deskowania. Czym one są oraz jaki mają cel? Poniżej odrobina informacji na ten temat. 

Deskowania stropowe - czym są?

Deskowania stropowe, czy też deskowanie w znaczeniu ogólnym, to ta część prac wykonywanych na placu budowy jakiejś inwestycji, która ma prowadzić do stworzenia tymczasowej konstrukcji dosłownie z desek. Jest ona potrzebna do wzniesienia na przykład ścian czy innych elementów budowy, w tym też do stworzenia stropu. W przypadku deskowania stropowego, tworzy się specjalne szalunki, które następnie wypełnia się betonem. Dzięki temu tworzy się silny i mocny strop. W tym celu używa się między innymi takich elementów, jak te należące do systemu Titan HV. Do najważniejszych należą dźwigary główne i dźwigary rozdzielcze. W tym systemie, po zamontowaniu, znajdują się one w jednej płaszczyźnie. Mają specjalną budowę, wyróżniającą ją spośród innych rozwiązań tego typu. Poza tym, w systemie Titan HV dźwigary nie zachodzą na siebie, tworzą bardzo stabilną konstrukcję, na której następnie można zamontować panele. Systemowe panele HV charakteryzują się tym, że umieszcza się je pomiędzy dźwigarami głównymi, a ewentualne luki uzupełnia się za pomocą sklejki.

Deskowania stropowe z systemem Titan HV - co zapewniają?

Deskowania stropowe mają liczne zalety. Technologia tego typu musi przecież dawać jakieś konkretne plusy na placu budowy. Tylko to jest gwarantem, że często będzie się sięgać po tego typu metodę. Co zatem przemawia właśnie za tym systemem używanym podczas deskowania? Jednym z najważniejszych aspektów jest z pewnością ekonomia oraz ergonomia, czyli jednym słowem oszczędzanie pieniędzy oraz sił fizycznych pracowników. W przypadku tego systemu można mówić o systemie modułowym, lekkim i łatwym do przenoszenia, dzięki czemu podczas wznoszenia kolejnych elementów konstrukcji nie jest konieczne używanie dźwigów. To ogromny plus i możliwość uniknięcia dodatkowych kosztów, szczególnie w przypadku mniejszej inwestycji. Skoro systemy modułowe, na które składają się dźwigary oraz panele, są poręczne oraz stosunkowo lekkie, pracownicy mogą prowadzić proces deskowania stropowego bez użycia dodatkowych maszyn. 

Deskowania stropowe - możliwość wielokrotnego użycia systemu

Deskowania stropowe mają jeszcze jedną zaletę. To, co ważne w tym systemie to również możliwość wielokrotnego użycia materiałów, za pomocą których tworzy się szalunki do wypełnienia betonem. Już po nawet dwóch dniach wypełnienie wysycha na tyle, że część elementów można usunąć i po prostu wykorzystać do pracy nad kolejnym fragmentem stropu. To zatem system naprawdę ekonomiczny, szczególnie z perspektywy właścicieli firm budowlanych i deweloperskich. Więcej na temat tego doskonałego systemu Titan HV, można dowiedzieć się bezpośrednio u producenta.

 

Artykuł partnera

Zobacz