Nowości

Czy warto kupić smartwatch na komunię?

Jeszcze jakiś czas temu inteligentne zegarki były absolutnym hitem na rynku. Po dość długim okresie utraty popularności, wydają się one wracać do łask. Widać to chociażby po wyborach prezentów na komunię.

Dzieci bardzo często proszą o zakup tego typu sprzętu, ponieważ wyróżnia się on szerokimi możliwościami, a także obsługą wielu opcji, zwłaszcza w połączeniu z odpowiednim smartfonem. Oczywiście wiele zależy od ceny tego typu sprzętów i przyjętego przez nas budżetu. Prezent na komunię do 300 zł może okazać się niewystarczający. Mowa tu przede wszystkim o sytuacji, w której zależy nam na wielu opcjach multimedialnych i sieciowych.

W takim przypadku warto zwiększyć budżet, na przykład do 750 złotych. Taka kwota wydaje się być wystarczająca, aby zakupić urządzenie dobrej jakości i przepełnione wieloma opcjami dodatkowymi.

Co potrafi smartwatch?

Wbrew pozorom, bardzo dużo. Musimy bowiem zdać sobie sprawę, że inteligentne zegarki są wykorzystywane na dwa różne sposoby.

Pierwszy z nich związany jest z aktywnościami fizycznymi. Smartwatche są bowiem w stanie monitorować nasze postępy, a także zliczać takie statystyki jak liczba wykonanych kroków, pokonany dystans czy ilość spalonych kalorii. Powiedzmy sobie szczerze – w przypadku dzieci takie funkcjonalności nie będą zbyt potrzebne, dlatego też należy skupić się na czymś innym. Mowa tu o opcjach multimedialnych, a także uaktywniających się po sparowaniu zegarki ze smartfonem.

Dysponując zegarkiem z modułem Bluetooth, w każdej chwili możemy połączyć go z telefonem. Co nam to da? Przede wszystkim możliwość zarządzania rozmaitymi powiadomieniami – wiadomościami tekstowymi czy tez komunikatami z portali społecznościowych. Dzięki temu dziecko nie musi wciąż sięgać po telefon. Do wszystkiego ma bowiem dostęp z poziomu zegarka.

Co więcej, smartwatch często jest niejako przedłużeniem smartfona. Dzięki temu posłużyć nam on może do sterowania migawką aparatu, odtwarzaczem muzyki lub do odbierania rozmów telefonicznych. Najbardziej zawansowane zegarki dysponują również wieloma funkcjami samodzielnymi. Gwarantują one dostęp do Internetu, prowadzenie rozmów wideo czy chociażby wykonywanie zdjęć za pomocą wbudowanego aparatu.

To jednak nie wszystko. Na liście wszystkich obsługiwanych funkcji znajduje się również dyktafon, budzik, gry edukacyjne, terminarz, a także mnóstwo programów i aplikacji, które możemy zainstalować na urządzeniach z systemem Android. Do tego należy dołożyć również opcje bezpieczeństwa, a więc specjalny guzik SOS alarmujący rodzica oraz możliwość śledzenia pozycji dziecka za sprawą wbudowanego systemu GPS.

Na co zwrócić uwagę podczas zakupu smartwatcha?

Jak widać, inteligentne zegarki potrafią naprawdę sporo, dlatego nie należy dziwić się temu, iż są one wśród dzieci tak popularne. Oczywiście wiele zależy również od konkretnego modelu – sposobu jego wykonania, możliwości, a także najważniejszych parametrów. Dlatego też zanim zdecydujemy się na zakup konkretnego urządzenia, sprawdźmy jego specyfikację.

Jak już wspomnieliśmy prezent na komunię do 750 zł powinien okazać się wystarczający, by znaleźć sprzęt wysokiej jakości. W pierwszej kolejności powinniśmy zwrócić uwagę na sposób jego wykonania. Na rynku znaleźć możemy bowiem standardowe zegarki elektroniczne, ale również modele wskazówkowe, które zostały rozbudowane o wspomniane wcześniej opcje. Okażą się one dobrym wyborem w sytuacji, gdy chcemy zakupić dziecku coś, co nie tylko będzie nowoczesne, ale również stylowe.

Jeśli jednak stawiamy przede wszystkim na multimedialność, powinniśmy celować w modele wyposażone w duży, kolorowy wyświetlacz, który jest obsługiwany dotykiem. Jeżeli chodzi o jego wielkość, na rynku dostępne są modele z ekranem o przekątnej od 0,84 do nawet 1,6 cali.

Nie możemy zapomnieć również o parametrach czysto użytkowych, związanych między innymi z maksymalnym czasem pracy baterii na jednym ładowaniu, wersją modułu Bluetooth czy tez obsługiwanymi systemami operacyjnymi. Warto podkreślić, że niektóre smartwatche dostępne na rynku obsługują karty SIM. Dzięki nim zegarek pozwala między innymi na wykonywanie połączeń głosowych, a także wysyłanie wiadomości SMS.

Czy warto kupić smartwatch na komunię?

Inteligentne zegarki to nie tylko ciekawe gadżety, które traktowane są wyłącznie jako dodatki do smartfonów. Co prawda, wiele funkcji dostępnych jest dopiero wówczas, gdy sparujemy oba urządzenia. Warto jednak podkreślić, że obok nich istnieje również mnóstwo innych opcji, dzięki którym smartwatch okaże się nie tylko prezentem efektownym, ale również bardzo przydatnym, zarówno podczas rozmaitych wycieczek czy podróży, jak i na co dzień.

Warto podkreślić, że tego typu zegarki mogą również podnieść bezpieczeństwo naszego dziecka. Wszystko za sprawą takich funkcji jak alarm SOS. Do tego należy oczywiście dodać szereg opcji multimedialnych, które zamieniają zegarek w telefon, odtwarzacz muzyki czy też urządzenie do komunikowanie się ze światem.

Wszystko to sprawia, że jego zakup to naprawdę dobry pomysł. Oczywiście nie możemy zapomnieć przy tym o konieczności dokładnego przeanalizowania urządzeń dostępnych na rynku, tak aby wybrać model, który spotka się z aprobatą dziecka.

 

Materiał zewnętrzny

Zobacz