Nowości

Ford Kuga Plug-In

​Ford Kuga to rzucający się w oczy SUV, który nie tylko doskonale się prezentuje, ale również zapewnia bardzo dobre wrażenia z jazdy. Od niedawna na rynku funkcjonuje nowy Ford Kuga Plug-in Hybrid, który pozwala przejechać nawet 56 km bez emisji spalin. Już podstawowa wersja tego auta jest bardzo dobrze wyposażona, przyjrzyjmy mu się bliżej i sprawdźmy czy jest wart swojej ceny.

Nowy Ford Kuga

Żeby móc lepiej przedstawić różnice pomiędzy nową wersją a starszymi warto wspomnieć o napędach z jakimi obecnie produkowane jest auto. Ford Kuga może być Plug-in, Hybrid, Mild Hybrid, Ecoblue i Ecoboost. Naturalnie najnowsza wersja to hybryda typu Plug-in, która gwarantuje najlepszą wygodę użytkowania. Samochód można ładować w taki sam sposób jak auta w pełni elektryczne. Auto może być ładowane nawet z domowej sieci elektrycznej i spokojnie w ciągu nocy naładujesz akumulatory do pełna. Zasięg elektryczny na w pełni naładowanej baterii pozwala przejechać do 56 km. Gdy mieszkasz i pracujesz w tym samym mieście, jedno ładowanie spokojnie powinno wystarczyć do codziennego użytkowania.

Nowy Ford Kuga posiada niskie zużycie paliwa i zdecydowanie niższą emisję CO2. Jest to możliwe dzięki połączeniu dwóch źródeł napędu, silnika spalinowego i silnika elektrycznego. Warto podkreślić, że akumulator napędu hybrydowego posiada gwarancję na 8 lat lub 160 000 km. To kiedy samochód ma pracować na silniku elektrycznym zależy od kierowcy, który ma możliwość wyboru jednego z kilku trybów jazdy.

Samochód podczas hamowania odzyskuje energię potrzebną do ładowania akumulatorów. Energia kinetyczna zamieniana jest na energię elektryczną, która wspomaga Forda Kuga podczas jazdy. Połączenie tradycyjnego napędu z elektrycznym gwarantuje możliwość pokonywania długich tras a jednocześnie w mieście i na krótkich dystansach możemy być jeszcze bardziej ekologiczni i oszczędni korzystając jedynie z napędu elektrycznego. Nie da się zaprzeczyć, że rozwój sieci stacji ładowania jest w ostatnich latach naprawdę imponujący, ale wciąż nie jest to poziom Europy zachodniej, chodzi głównie o wolne dystrybutory. Prawdopodobnie nie przewidziano, że Polacy w takim tempie zaczną korzystać z aut Plug-in i w pełni elektrycznych samochodów. Dlatego wydaje się, że na ten moment auta Plug-in są najbardziej racjonalnym rozwiązaniem.

Myślę, że o samym napędzie powiedzieliśmy wystarczająco dużo, jeżeli jednak potrzebujesz więcej informacji odwiedź koniecznie stronę Ford Kuga. My tymczasem przejdźmy do krótkiego omówienia pozostałych elementów auta. Wspomnieliśmy, że nowy Ford Kuga wyróżnia się na tle konkurencji wyglądem i faktycznie łączy ze sobą wyrazistość i prostotę, ale w dobrym słowa znaczeniu. Warto podkreślić, że bardziej opływowa sylwetka wpływa pozytywnie na mniejsze spalenie i zapewnia dynamiczniejszą jazdę.

W aucie zamontowano bardzo fajnie działający inteligentny tempomat, który w sposób ciągły monitoruje drogę przed samochodem i w przypadku wykrycia innego pojazdu dostosuje prędkość, tak, żeby poruszać się za nim w bezpiecznej odległości. Jeżeli poprzedzające auto będzie jechać wolniej od ustawionej prędkości, ale w pewnym momencie zacznie zwiększać odległość, to tempomat wrzuci wyższe obroty, żeby powrócić do ustalonej prędkości. Tego typu rozwiązanie doskonale sprawdza się w wielu miejscach i mocno odciąża kierowcę. Jak dołożymy do tego system kontroli pasa ruchu, to naprawdę można zacząć traktować nawet najdłuższą trasę jak relaks. Jednak wciąż należy zachować czujność, pomimo że systemy działają bardzo dobrze to wciąż na kierowcy ciąży pełna odpowiedzialność za pojazd, który prowadzi.

Kolejnym systemem, który w wymierny sposób wpływa na mniejsze ryzyko kolizji jest Pre-Collision Assist. Jest to technologia wykrywająca samochody/pieszych/rowerzystów przed autem i gdy auto wykryje zagrożenie kolizji ostrzeże kierowcę, a w przypadku braku reakcji zacznie hamować w celu uniknięcia kolizji lub zminimalizowania jej skutków.

Możemy pisać o tym aucie jeszcze naprawdę sporo, ale najlepiej będzie umówić się na jazdę testową i samemu sprawdzić czy opinie umieszczane w internecie są prawdziwe. Na taką jazdę możesz wybrać się np. do Salonów Auto-Boss mieszczących się w Bielsku-Białej i Chorzowie. Na miejscu otrzymasz także wszystkie informacje na temat pojazdu, oraz form finansowania.

Artykuł partnera

Zobacz