Nowości

7 niezbędnych narzędzi dla Twojego domu

Ile narzędzi tak naprawdę potrzebujesz w swoim domu? Niektórzy powiedzą, że wystarczy pięć. Inni będą twierdzić, że to dopiero początek podstawowej kolekcji. Jeszcze inni będą twierdzić, że człowiek może wszystko zrobić sam. My staraliśmy się myśleć racjonalnie i zaprojektowaliśmy zestaw narzędzi ręcznych, które są niezbędne do montażu i napraw. Choć warto mieć jak najwięcej narzędzi, te wymienione poniżej to minimum. 

Niezbędnik

Szybko pomyśl o narzędziu i o kolorze! To polecenie, które pojawia się po serii prostych działań matematycznych w znanej grze psychologicznej. Według statystyk, 98% osób na pytanie o narzędzie lub kolor, gdy skupiają się na dodawaniu, odpowiada "czerwony młotek". Ja w to nie wierzę. Nawet jeśli w kuchni jest tylko jedna szuflada, to młotek musi być obecny w każdym warsztacie. Bez młotka nie można się obejść! Musisz naprawić zepsuty stół? Powiesić obraz w salonie? Solidny młotek jest niezbędny do podstawowych zadań, takich jak naprawa czy montaż. Nie musi być nawet czerwony. 

Wkrętaki - wszechstronne narzędzie ręczne

Dobry wkrętak może być prawdziwym skarbem. Może być używany do montażu, np. przy składaniu mebli. Może jednak posłużyć również do naprawy urządzeń elektrycznych i elektronicznych. Warto zaopatrzyć się w uniwersalne modele wkrętaków, które posiadają wymienne końcówki, lub całe zestawy, w których skład wchodzą różne rodzaje wkrętaków. Trudno wyobrazić sobie prace domowe, które nie wymagałyby użycia śrubokrętów. Warto rozważyć również wkrętaki precyzyjne. Idealnie sprawdzą się w przypadku niewielkich rozmiarów mechanizmów, takich jak zegarki czy smartfony.

Klucze płaskie, nastawne i imbusowe

Są to narzędzia niezbędne w profesjonalnych warsztatach i nie powinno ich zabraknąć. Chociaż wszystkie występują w tym samym typie, każdy z nich służy do innego celu, my uwzględniamy je wszystkie. Najbardziej powszechne są klucze płasko-oczkowe, które są dostępne w najpopularniejszych rozmiarach: 8, 10, 13. Czasami są one łączone w klucze oczkowe z otworami na łby śrub na końcach. Równie przydatne są wszystkie klucze nastawne, w tym klucze żabkowe, szwedzkie i francuskie. Przydają się one do większych śrub, a także do wkręcania rur. Nie zapominajmy o kluczach imbusowych, które nadają się do śrub z otworem sześciokątnym. 

Sprawdź ranking narzędzi warsztatowych: https://elektronarzedziaranking.pl/a/nhxt,ranking-narzedzi-warsztatowych-ktore-z-nich-warto-wybrac

kombinerki

Pewny chwyt

Wśród narzędzi budowlanych, które muszą znaleźć się w każdym warsztacie, jest wiele rodzajów kombinerek. Najlepszym wyborem są niezawodne szczypce. Najlepiej sprawdzają się przy wyrywaniu gwoździ. Mogą być również wykorzystywane do kształtowania i cięcia przewodów drucianych lub do przytrzymywania elementów trudnych do uchwycenia podczas montażu. 

Musi być ostry!

Dobry nóż jest niezbędny przy remontach. Dobry skalpel jest niezbędny do prac wykończeniowych, takich jak tapetowanie. Połączenie ołówka stolarskiego i skalpela może zmniejszyć ryzyko popełnienia błędu i zapewnić precyzyjne cięcia. Wygodnym rozwiązaniem są noże składane. Można ich używać niezależnie od tego, czy ostrze jest uszkodzone lub stępione. Nadal możesz używać ostrza z pełną dokładnością, jeśli tylko je odłamiesz. 

Mówiąc o cięciu...

Do precyzyjnych, zorientowanych na szczegóły prac świetnie nadają się skalpele i noże. Piła jest niezbędna w stolarstwie. Ostra piła jest niezbędna w architekturze krajobrazu i ogrodnictwie. Należy pamiętać o cięciu innych materiałów, takich jak metal. W domowym warsztacie powinny znajdować się różne narzędzia, które pozwalają szybko i dokładnie podzielić różne materiały na części. 

Narzędzia ręcznych pod dostatkiem

Pisząc o profesjonalnych narzędziach ręcznych nie sposób nie wspomnieć o wszelkich narzędziach pomiarowych. Bez precyzyjnych pomiarów remonty i instalacje nie zostaną wykonane dokładnie. Ważne jest, aby mieć świadomość istnienia takich urządzeń jak poziomica czy dalmierze. Urządzenia te pozwalają na poruszanie się po pomieszczeniu i określanie odległości, poziomości i pionowości. Tradycyjny miernik jest lepszym wyborem, jeśli dalmierz laserowy jest zbyt skomplikowany dla Twoich małych potrzeb. To akcesorium jest niezbędne do aranżacji przestrzeni w domu. 

Złota rączka - zestaw

Możesz być pewny swojej zdolności do wykonania podstawowych remontów lub instalacji, jeśli masz narzędzia wymienione powyżej. Młotek, wiertarka uniwersalna, zestaw kluczy, szczypce, kombinerki, zestaw, młotek, nóż składany - to wszystko pozwoli Ci z łatwością uporać się z różnego rodzaju naprawami i instalacjami. Choć nie jest to może najlepszy sprzęt do zaawansowanych prac, to stanowi solidną podstawę do stworzenia profesjonalnej i funkcjonalnej kolekcji. 

Zobacz