Nowości

Sześć akcesoriów biurowych, które ułatwią pracę i nie pozwolą się nudzić

Praca w biurze wcale nie musi oznaczać monotonii. Codzienne obowiązki mogą okazać się o wiele łatwiejsze i bardziej przyjemne, jeśli zadbamy o praktyczne i ułatwiające organizację artykuły biurowe. Oto lista sześciu naprawdę przydatnych materiałów. Niektóre spośród nich doskonale sprawdzą się w czasie wykonywania obowiązków zawodowych, a inne pozwolą choć na chwilę oderwać się od obowiązków.

Pojemniki mocowane do monitora

Znikające w bliżej nieznanych okolicznościach długopisy, psotne karteczki i notatki, które lubią gdzieś się zapodziać, a może wciąż ginące spinacze i zszywki. Osoby znające te problemy powinny koniecznie zaopatrzyć się w niewielkie, ale bardzo praktyczne pojemniki, które z łatwością można przymocować do monitora. Wybór jest bardzo szeroki — na rynku dostępne są różne kształty oraz warianty kolorystyczne. Artykuły biurowe mogą przecież nie tylko cechować się użytecznością, ale także służyć jako element dekoracji.

Podgrzewacz usb

Ten gadżet docenią miłośnicy ciepłych napojów oraz osoby, które nie przepadają za zimą. Wystarczy tylko podłączyć go do portu USB, aby rozkoszować się ciepłą herbatą. Rozwiązanie to szczególnie polecane jest pracownikom mierzącym się z nadmiarem obowiązków lub mającym tendencje do zapominania o stojącym przed nimi kubku.

Ręczna niszczarka

Część dokumentów nie powinna wydostać się poza biuro. W ich dokładnym zniszczeniu pomóc może ręczna niszczarka. To niewielkie i praktyczne urządzenie znajdzie miejsce na każdym stoliku, oferując wsparcie w różnych sytuacjach. Nieużywane może służyć jako przycisk do papieru, a w razie potrzeby skutecznie rozprawi się z dziesiątkami arkuszy papieru. Polecamy niszczarki dokumentów w sklepie lobos.pl

materiały biurowe

Tablica magnetyczna

Istnieją różne materiały biurowe. Tablica magnetyczna z pewnością należy do największych spośród nich, ale w jej przypadku można mieć pewność, że wielkość odpowiada przydatności. Sprawdzi się ona jako medium przekazujące ogólnodostępne informacje, swego rodzaju punkt pocztowy (z łatwością można przypiąć do niej kartkę z notatką lub wiadomością) oraz strefa kreatywna dla najbardziej twórczych i utalentowanych plastycznie pracowników. 

Zobacz: Tablice suchościeralne w sklepie internetowym LOBOS

Kosz na śmieci rodem z NBA

Dbanie o porządek w biurze wcale nie jest łatwe. Rozrzucone papierki i nieuporządkowane drobiazgi to wcale nie taki mały problem, zwłaszcza dla osób ceniących sobie nienaganny ład. Swoistą motywacją zachęcającą biurowych bałaganiarzy do korzystania z kosza na śmieci może okazać się tego typu pojemnik, który wyglądem przypomina kosz do koszykówki lub bramkę piłkarską. W czasie chwilowej przerwy można nawet urządzić niewielkie zawody. To jednak nie wszystko — tego typu akcesoria biurowe mogą przydać się także w domu, zwłaszcza w pokojach zajmowanych przez młodszych mieszkańców.

Sztućce nakładane na długopis

Kiedy zbliża się przerwa śniadaniowa, wszyscy nerwowo wyczekują momentu, w którym będą mogli spożyć wyczekiwany posiłek. Niekiedy może jednak się okazać, że nie każdy ma przy sobie swój zestaw sztućców. Wtedy bezcenne będą sztućce nakładane na długopisy (jak zatyczki). Wystarczy dosłownie chwila, by przekształcić narzędzie pracy w wygodną łyżkę lub widelec. Tego typu akcesoria biurowe zawsze warto mieć w zanadrzu.

Kreatywność i pomysłowość

Materiały biurowe kojarzą nam się zazwyczaj ze zszywaczami, segregatorami itp. Warto jednak pamiętać, że w biurze dobrą atmosferę budują detale. Dlatego w wielu sytuacjach bardzo dobrym rozwiązaniem może okazać się postawienie na praktyczne, ale też zabawne, nieco luźniejsze elementy wyposażenia. Akcesoria biurowe nie muszą przecież być nudne i przewidywalne, a już na pewno powinny służyć budowaniu dobrej atmosfery.

Zobacz