Nowości

Kredyt gotówkowy ranking - najlepsze oferty

​Eksperci rynku finansowego potwierdzają, że każdy dorosły Polak przynajmniej raz w życiu spłaca kredyt gotówkowy. To najpopularniejsze wsparcie finansowe, jakie może być udzielane ze strony banku. W ostatnich latach zauważono wzmożony wzrost liczby zaciąganych zobowiązań tego rodzaju. Wpływ na to mają raczej zwiększone potrzeby Polaków i większa dostępność ofert kredytowych, aniżeli stan portfeli polskiego społeczeństwa.

Każdego roku wzbogacamy się przecież coraz bardziej, dzięki temu banku uznają nas zresztą za wiarygodnych klientów. Jak wybrać najlepszy kredyt gotówkowy na  https://www.totalmoney.pl/kredyty_gotowkowe , by ten okazał się rzeczywistą pomocą finansową, a nie czynnikiem, który negatywnie wpływa na stan comiesięcznego budżetu? Podpowiedzi prezentujemy poniżej.

Kredyt gotówkowy - najlepszy, czyli jaki?

Należy wspomnieć, że chociaż wzrasta nasza wiedza w zakresie usług bankowych i mamy coraz większą świadomość, jeśli chodzi o funkcjonowanie banków, to nadal źle wybieramy kredyt gotówkowy. Bierzemy pod uwagę zbyt mało parametrów, które mają znaczenia dla opłacalności i atrakcyjności takiego zobowiązania. Polacy chcą zaciągać jak najtańszy kredyt gotówkowy na dowolny cel i nikogo to nie dziwi. Nie chcemy ponosić przecież wysokich kosztów, jakie mogą wiązać się z nawiązaniem współpracy z instytucją bankową. Pod uwagę bierzemy jedynie wysokość comiesięcznej raty, oprocentowanie, ewentualnie czas trwania umowy kredytowej. To nie wystarczy, by móc skorzystać z finansowego wsparcia na rzeczywiście najlepszych, dopasowanych do indywidualnych potrzeb warunkach.

Czy wiesz, że Polacy najczęściej korzystają z usług tego banku, z którym mieli już przyjemność współpracować? To kolejny błąd, ponieważ te najlepsze oferty proponowane są właśnie nowym klientom, by zachęcić ich do współpracy. O klientów lojalnych i stałych banki nie dbają aż tak bardzo.

Trzeba też mieć na uwadze, że nie ma dwóch identycznych ofert bankowych, a każdy potencjalny kredytobiorca powinien zwracać uwagę na własne preferencje. Wiadomo na pewno, że w obliczu ogromnej konkurencji, jaka panuje na rynku kredytowym, dzisiaj kredyt gotówkowy to produkt niezwykle elastyczny, który może być dosłownie "szyty na miarę" potrzeb każdego klienta instytucji bankowej.

Trzeba też zaznaczyć, że coraz więcej Polaków bierze pod uwagę także inne czynniki, które wpływają na ostateczny wybór banku, który udziela kredyt gotówkowy. Gdzie najtaniej to rzeczywiście pierwsze pytanie, jakie zadaje sobie potrzebujący finansowego wsparcia, ale priorytetem jest też sam komfort współpracy z instytucją bankową. Czy wiesz, że coraz więcej osób zwraca uwagę na możliwość korzystania z bankowości mobilnej? Chcemy brać kredyty online, bez konieczności wychodzenia z domu. Trzeba przyznać, że w czasach pandemii koronawirusa jest to zresztą najbezpieczniejsza opcja. Oczekujemy też kontaktu z bankiem za pośrednictwem internetu, dodatkowych produktów na preferencyjnych warunkach, a nawet darmowych bonusów, jakie oferuje bank. Środki mają być wypłacalne w ekspresowym tempie i przy minimum formalności. Zdajemy sobie sprawę, że każdy bank weryfikuje zdolność kredytową swoich potencjalnych klientów, ale chcemy wybierać takie instytucje, które realizują ten proces, ograniczając się do analizy wpływów na konto czy sprawdzenia danych w dowodzie osobistym. Ogromną popularnością cieszą się na przykład kredyty gotówkowe bez bik.

Kredyt gotówkowy - jak szukać najlepszych ofert?

Jeśli wiemy już, jakie czynniki brać pod uwagę przy wyborze zobowiązań, takich jak kredyt gotówkowy, należy jeszcze zdać sobie sprawę, że przed złożeniem wniosku w konkretnym banku warto porównać najpierw co najmniej kilka konkurencyjnych względem siebie propozycji. Jakie narzędzia przydają się, by wybrać najlepszy kredyt gotówkowy? Ranking jest w tym celu doskonały. To zestawienie, które porównuje kilka bieżących ofert różnych instytucji bankowych. Weryfikując dane zawarte w takich zestawieniach, pod uwagę zawsze warto brać przede wszystkim wskaźnik RRSO, bo to on mówi o całkowitych kosztach, jakie poniesie klient w związku ze współpracą z bankiem. Liczy się więc nie tylko oprocentowanie czy wysokość rat, ale też prowizje, odsetki karne czy płatne konta bankowe do obsługi zaciągniętego zobowiązania kredytowego. Rankingi prezentują też dane, które mówią o warunkach, jakie musi spełnić potencjalny klient, by móc wziąć kredyt gotówkowy. Te zestawienia wskazują również na kryteria, zgodnie z którymi oceniana jest zdolność kredytowa kredytobiorców.

Pamiętajmy, że każdy przyszły klient banku może odpowiednio przygotować się do współpracy, zgodnie z którą ma otrzymać kredyt gotówkowy. Kalkulator kredytowy jest tym narzędziem, które wyliczy nie tylko opłaty kredytowe, ale też oszacuje zdolność kredytową. Dzięki temu potrzebujący finansowego wsparcia może uzyskać informację, czy w ogóle na takowe może liczyć. Nie ma wątpliwości, że podane narzędzia są konieczne, zanim wybierze się bank, z którym nastąpi współpraca.

Artykuł partnera

Zobacz