Nowości

Jak wybrać dobry fotel dla gracza?

Gry wideo są obecnie jedną z najpopularniejszych rozrywek. Jednak rozgrywkę można znacznie uprzyjemnić, kupując dedykowany fotel do gier.

Fotel gamingowy: na jakie parametry zwrócić uwagę?

Zanim kupisz fotel dla gracza, powinieneś usiąść na chwilę w swoim ulubionym fotelu do gier. Faktem jest, że nawet najwyższej jakości i najdroższy model może ci po prostu nie odpowiadać pod względem ergonomii. Jeśli czujesz się niekomfortowo w fotelu gamingowym, zdecydowanie powinieneś zwrócić uwagę na inny model.

Prawie każdy nowoczesny fotel do gier jest konfigurowalny. Czasami personalizacja polega po prostu na regulacji wysokości oparcia. Jednak wiele modeli pozwala dopasować niemal każdy element. Warto zauważyć, że są one nieco droższe. Jednak zabawa na takim krześle będzie znacznie wygodniejsza. Pamiętaj, aby zwrócić uwagę na materiały, z których wykonany jest fotel do gier. Faktem jest, że często stosunkowo niedrogie modele wykonane są z nie najlepszych materiałów, a to z kolei prowadzi do tego, że krzesło już, zaledwie kilka miesięcy po zakupie, zaczyna nieprzyjemnie trzeszczeć, a czasem nawet części wykonane z niskich -jakościowe materiały zaczynają się odkształcać i łamać. Dlatego, jeśli chcesz kupić krzesło, które posłuży ci przez co najmniej kilka lat, koniecznie zwróć uwagę na materiały, z jakich wykonany jest fotel gamingowy.

Należy również pamiętać, że wiele krzeseł do gier ma dodatkowe funkcje. Na przykład podłokietniki niektórych foteli do gier mogą mieć miejsce na napój. Takie dodatki mogą znacząco podnieść komfort gry, ale jeśli wiesz, że nie będziesz korzystać z tych funkcji, lepiej wybrać prostszy i tańszy model. Zazwyczaj większość krzeseł do gier ma efektowny design. I oczywiście zwróć uwagę na koszt krzesła. Nie warto jednak kupować zbyt drogiego krzesła. Pamiętaj, że zbyt wysoki koszt nie jest gwarancją jakości.

osoba grająca na komputerze

Fotel dla gracza: zamiast dobrej marki wybierz dobrą jakość!

Jeśli wybierasz model mniej znanej marki, zwróć uwagę na następujące elementy. Dobre krzesło powinno być wykonane zgodnie ze standardami ergonomii, maksymalizować naturalną pozycję ciała i zmniejszać obciążenie kręgosłupa i mięśni. Miękkie siedzisko, anatomiczne oparcie, zagłówek, podłokietniki – to wszystko pozwoli ci spędzić wiele godzin przy komputerze i nie czuć się zmęczonym.

Teraz nawet najprostsze krzesła biurowe wyposażone są w podnośnik gazowy, który umożliwia regulację wysokości siedziska. Lepiej jednak wybrać krzesło, które pozwoli również na regulację wysokości podłokietników, kąta pochylenia oparcia, a także będzie zawierało mechanizm huśtawki. Im więcej elementów możesz dostosować, tym lepiej.

Kupując krzesło do gier wykonane z taniego plastiku, niskiej jakości skóry ekologicznej i gumy piankowej, wkrótce napotkasz wiele problemów: krzesło zacznie skrzypieć, siedzenie pęknie, a wypełnienie zacznie przeszkadzać. Dodatkowo skóra (lub imitacja skóry) sprawi ci sporo kłopotu w letnie upały, kiedy dosłownie przykleisz się do siedzenia i oparcia. Dlatego warto wybrać model z metalowym stelażem, wypełnieniem piankowym i tkaniną obiciową (lub odporną na ścieranie skórą), a także z wentylowanym oparciem. Nie zapomnij o kółkach - lepiej, jeśli są gumowane: w tym przypadku przesuwając krzesło, nie porysujesz podłogi.

Możesz potrzebować podstawki na kubek, klawiaturę i myszkę, gamepada, systemu masażu wibracyjnego lub zsynchronizowanego z informacją zwrotną z gier, a nawet dodatkowych podstawek, które pozwalają na podłączenie monitora, kierownicy i pedałów do krzesła, itp manipulatory. Jeśli chcesz, możesz znaleźć lub zamówić model z dowolną funkcjonalnością.

Koszt krzesła zależy od przeznaczenia, jakości, marki. Zwykłe krzesła biurowe czy tanie fotele gamingowe zapewnią ci mniejszy komfort niż modele znanych producentów, ale czy warto przepłacać za nazwę znanej marki lub funkcje, z których możesz nie korzystać? Pamiętaj, że wygoda i ergonomia są ważniejsze niż krzykliwe naklejki czy wbudowany uchwyt na kubek. Dlatego lepiej osobiście sprawdzić każdy model, a jeśli nie jest to możliwe (przy zamawianiu przez Internet), to należy przynajmniej przeczytać recenzje.

Upewnij się, że dostajesz to, za co płacisz, i nie dopłacaj za funkcje, których tak naprawdę nie potrzebujesz. Jeśli masz swój system dźwiękowy, najprawdopodobniej nie będziesz potrzebować subwoofera i głośników wbudowanych w fotel do gier. Niektóre krzesła są również wyposażone w silniki wibracyjne, wbudowaną technologię AFM i głośniki, które zapewniają maksymalną interaktywną rozgrywkę.

Zobacz