Nowości

Gotowe firany - dla wszystkich, który cenią perfekcję

​Układanie firan to sztuka, w której niektórzy ćwiczą się latami. Ciekawe i dopasowane do wnętrza upięcie wymaga trochę czasu i pracy z firanami metrażowymi. Nie każdy umie je wykorzystać w pełni, nie każdy sobie zawsze radzi z ich idealnym upięciem. Jeśli zależy ci na idealnej dekoracji okna, ale niekoniecznie masz czas na samodzielne zaginanie, przesuwanie, obszywanie taśmą firan metrażowych, postaw na gotowe firany, których montaż zajmie ci dosłownie chwilę. 

  • Jak wyglądają gotowe firany?
  • Bez poprawek i przeróbek
  • Szeroki wybór

Jak wyglądają gotowe firany?

Gotowe firany, na co wskazuje sama ich nazwa, są przygotowane do tego, aby właściwie od razu możliwy był ich montaż. Zaprojektowane są one w taki sposób, że po ich odebraniu i wyjęciu z opakowania, po prostu je wieszasz i gotowe. Bez konieczności dodatkowego upinania, dopasowywania, które potrafi zniechęcić do dalszej pracy. Takie gotowe firanki są przygotowane najczęściej z myślą o konkretnym systemu montażu. Nie musisz więc już niczego dopasowywać i martwić się, że coś się ze sobą nie łączy tak, jak powinno. To ty decydujesz, czy kupujesz gotowe firany z uszami do zawieszania na karniszu, czy wkomponowanymi w materiał przelotkami. Są oczywiście także dostępne firany do wieszania na tradycyjnych zamkach. Wszystko w zależności od twoich potrzeb i specyfiki dekoracji, którą sobie zaplanowałaś. 

Bez poprawek i przeróbek

Niewątpliwie największym plusem gotowych firanek jest to, że są one idealnie dopracowane pod kątem dekoracyjnym. Nie ma tutaj konieczności żadnych dodatkowych przeróbek, dopasowań, poprawek. W zależności od wybranej przez ciebie opcji mogą one posiadać specjalne wycięcia, aplikacje, markizy i zdobienia. Wszystkie te elementy dekoracyjne trudno jest uzyskać samodzielnie przy firanach metrażowych. W większości przypadków jest to właściwie niemożliwe. Nie bez powodu więc bardzo często po gotowe modele sięga się przede wszystkim z myślą o firanach do salonu albo innego reprezentatywnego pomieszczenia. Wiele osób zachęconych wygodą tego rozwiązania korzysta z niego także w kuchni czy sypialni. Sprawdź: https://alena-firany.pl/firany-gotowe.html

Szeroki wybór

Jeśli wydaje ci się, że gotowe firany nie są dla ciebie, ponieważ cenisz sobie raczej minimalizm niż barokowe zdobienia - nic bardziej mylnego. Obecnie na rynku masz bardzo duży wybór różnego rodzaju rozwiązań, które sprawdzają się w przestrzeniach o odmiennym charakterze. Z firan gotowych możesz skorzystać zarówno w dekorowaniu okien dużego, wystawnego salonu, minimalistycznie urządzonego pokoju dziennego, prowansalskiej kuchni, jak i tej opartej na drewnianych, bogato zdobionych meblach. Wszystko zależy od twojego pomysłu na aranżację i specyfiki przestrzeni, jak i samego okna. Gotowe firany przygotowywane są z myślą o bardzo różnych pomieszczeniach, potrzebach ich wykończenia, jak i pomysłach aranżacyjnych. 

Paradoksalnie dobranie gotowej firanki do pomieszczenia jest znacznie prostsze niż w przypadku tej sprzedawanej na metry. W tej drugiej opcji nieco trudniej sobie wyobrazić, jak będzie wyglądało okno po zawieszeniu firanki. W przypadku gotowych modeli od razu możesz zwizualizować sobie wygląd pomieszczenia po montażu tej dekoracji. Podejmowanie decyzji jest dzięki temu znacznie prostsze. 

Decydując się na konkretne rozwiązanie, nie warto jednak zapominać także o wysokiej jakości. Zanim kupisz gotową firanę, sprawdź, z jakiego materiału została uszyta, jakie ma wykończenie. Czy wykorzystano przy niej taśmę usztywniającą, lamówki, gipiury oraz inne elementy i jakiej są one jakości. Gotowa firana dobrej jakości może ci służyć naprawdę wiele lat. Tym bardziej więc warto uważnie się jej przyjrzeć podczas zakupu. 

Materiał partnera zewnętrznego

Zobacz