Nowości

Dobry salon samochodowy - czym się charakteryzuje?

​Nowy samochód to zawsze duża inwestycja. Zanim podejmie się decyzje, na jaki model wydać kilkadziesiąt czy kilkaset tysięcy złotych, warto przejrzeć oferty kilku salonów znajdujących się w okolicy. Jeżeli już wiadomo, jaka marka nas interesuje i które z dostępnych aut będzie najlepsze, trzeba jeszcze podjąć decyzję o miejscu zakupu. Wbrew pozorom to, gdzie zamówicie samochód, ma duże znaczenie.

Dobry salon samochodowy, czyli jaki?

Jak rozpoznać dobry salon samochodowy? Dobry to taki, który ma bogaty asortyment, udziela wsparcia na każdym etapie transakcji i – co mogłoby się wydawać oczywiste, ale wcale takie nie jest – oferuje jazdę próbną. Dlaczego znaczenie będzie miała szeroka oferta? Bo dzięki temu, że na miejscu istnieje możliwość zobaczenia kilku modeli i porównania ich między sobą, da się łatwiej podjąć ostateczną decyzję. Dla niektórych klientów istotne jest nawet obejrzenie wybranego koloru karoserii na żywo. W tym wypadku im więcej opcji, tym lepiej.

Druga sprawa to jazda próbna. Większość kierowców mówi wprost, że nie kupi samochodu, którym się nie przejechało. Trudno się dziwić. To, jak czujecie się za kierownicą danego modelu ma bardzo duże znaczenie. W końcu w aucie spędza się dużo czasu, szczególnie gdy dziennie pokonuje się kilkadziesiąt lub kilkaset kilometrów. Zatem dobry salon to ten oferujący jazdy próbne.

Po trzecie, salon powinien udzielać wsparcia na każdym etapie transakcji. W praktyce chodzi o to, żeby pracownicy byli w stanie odpowiedzieć na wszystkie pytania dotyczące samochodu, rozwiać ewentualne wątpliwości, wyjaśnić, jak działa serwis, o ile jest dostępny na miejscu, jak wygląda procedura zakupu i rejestracji pojazdu oraz proces gwarancyjny.

Warto także przed wyborem salonu samochodowego sprawdzić opinie o danym miejscu. Czasami lepiej podjechać kawałek dalej, ale mieć pewność, że nikt nie będzie próbował na siłę sprzedać modelu, który od dawna stoi na wystawie.

Salon samochodowy online

W dobie zakupów internetowych niektóre salony uruchamiają wirtualne przestrzenie wystawowe, w których można kupić samochód od ręki. Czy to przyszłość motoryzacji? Mimo wszystko wydaje się, że nie. To rozwiązanie dla wybranych kierowców, a nie dla wszystkich. Stacjonarne wielkopowierzchniowe salony samochodowe mają się dobrze i raczej szybko nie zostaną zastąpione przez wersje online. Dlaczego? Z wyżej wymienionych powodów. Klienci chcą dotknąć, obejrzeć, a także przetestować pojazdy przed zakupem. Nie ma w tym nic dziwnego, w końcu mają zapłacić spore pieniądze za samochód, który z założenia powinien im służyć przynajmniej przez kilka lat.

Dodatkowo chodzi również o poczucie bezpieczeństwa – przy dużych transakcjach nadal pewniej czujemy się wtedy, gdy rozmawiamy bezpośrednio twarzą w twarz z drugim człowiekiem. Pozostaje także kwestia dokumentacji, którą trzeba wypełnić i podpisać. Tu i tak konieczne jest spotkanie stacjonarne.

Gdzie kupić samochody marek Fiat, Subaru lub Alfa Romeo? Sprawdźcie ofertę salonu: https://dukiewicz.pl

Artykuł partnera

Zobacz