Nowości

Dystanse do BMW E46 – kilka porad przed zakupem

​BMW to marka kultowa. W naszym kraju sięgają po nią zarówno młodzi kierowcy, jak i ci doświadczeni. Modele samochodów BMW są bezpieczne, sprawne, stosunkowo rzadko ulegają awarii oraz odznaczają się atrakcyjnymi bryłami. Nie powinno dziwić, że właściciele samochodów BMW często poddają je przeróbkom i różnego typu tuningowi. Do chętnie wybieranych rozwiązań należą dystanse, które cieszą się popularnością wśród użytkowników serii E46. Poniżej rozwiniemy ten temat, podpowiadając jakie korzyści płyną z montażu dystansów.

BMW E46 – samochody czwartej generacji serii 3

Do jednych z najpopularniejszych należą modele serii 3 – w tym E46, które zadebiutowały pod koniec ubiegłego wieku. Ich opływowa sylwetka, podkreślająca klasyczną bryłę samochodu, stanowi niewątpliwy urok. Kolejne modele ulegały liftingowi, zmieniającemu m.in. wyprofilowanie sylwetki. Ostatnie modele, wyprodukowane z 2007 roku, do dziś pozostają w użyciu wielu kierowców na polskich drogach. Popularne są zarówno modele cabrio jak i compact.

Ponieważ były to modele w dużym stopniu bezpieczne i wytrzymałe, do dziś można je nabyć na rynku wtórnym. Często wybierane są przez osoby pragnące poddać je mniej lub bardziej profesjonalnemu liftingowi. E46 ma pod tym względem olbrzymi potencjał estetyczny dzięki takim elementom jak: równe nadwozie, okrągłe reflektory, chromowane elementy oraz typowy dla klasycznych BMW front imitujący szeroką twarz robota. E46 jest także przyjemny w użytku kierowcy – deska rozdzielcza jest lekko pochylona ku kierowcy, co poprawia jego ergonomię.

W większości modeli E46 znajdziemy różnego typu silniki. Najczęściej są to 6-cylindrowe jednostki, emitujące dźwięki typowe dla modeli BMW. Są niemal bezawaryjne, mają dobre osiągi i są odporne na eksploatację. Ponadto, mają dość niskie zużycie paliwa. Diesle również są w użyciu – są to silniki niezawodne, wytrzymałe i nastawione na duże przebiegi. Są chętnie wybierane przez osoby jeżdżące spokojnie, stabilnie i podróżujące na długie dystanse.

Dystanse do kół – dla modeli E46

Dystanse do kół w modelach E46 pozwalają uzyskać atrakcyjny efekt wizualny. Dzięki poszerzonemu rozstawowi kół zmieniają się proporcje bryły samochodu. Jego wygląd staje się bardziej agresywny i sportowy. Często, dystanse montowane są wraz z odpowiednio dobraną felgą, np. o chromowanej powierzchni. Odświeżone w ten sposób E46 przyciąga wzrok i zwraca uwagę.

Wybierając dystanse do E46 należy sprawdzić w ich dokumentacji, czy będą pasować do danego modelu. Osoby poszukujące informacji w tym temacie odsyłamy pod link: https://eibach.pl/, gdzie znajdziesz aktualną listę dostępnych dystansów i ich szczegółową dokumentację. Warto też upewnić się, czy felgi, które pragniemy zastosować, będą spełniać odpowiednie warunki techniczne. Modyfikacja rozstępu pozwala zastosować koła i felgi odmiennych rozmiarów, jednak należy pamiętać o ich potencjalnych wpływie na działanie układu kierowniczego i sam komfort jazdy.

Jeśli nie masz pewności jak samodzielnie zamontować dystanse, warto powierzyć to zadanie sprawdzonemu profesjonaliście. Użycie specjalnych narzędzi nie jest wymagane – a nawet może mieć negatywny wpływ na osadzenie dystansów –  jednak przyda się doświadczenia.

Dystanse BMW E46 to wybór osób, które pragną poprawić warunki jezdne swojego samochodu. Jego prowadzenie jest wygodniejsze, zwłaszcza przy wchodzeniu w ostre zakręty lub w czasie dynamicznej jazdy.

Artykuł partnera

Zobacz