Nowości

Sklep meblowy - meble kuchenne najwyżej jakości

Meble kuchenne najwyższej jakości powinny być wykonane z materiałów najwyższej jakości. Najbardziej cenione są meble wykonane z drewna, ponieważ cechują się one ogromną trwałością. Coraz rzadziej jednak spotyka się meble wykonane z tego materiału, czego powodem jest ich wysoka cena. Nie jeden producent mebli decyduje się na tańsze zamienniki drewna, ponieważ jest to dla nich bardziej opłacalne. Meble z jakich materiałów najlepiej sprawdzą się w kuchni? Na jakie zamienniki drewna warto zwrócić uwagę?

Jakie tańsze zamienniki drewna producent mebli wyróżnia?

Wybierając meble do kuchni warto zwrócić uwagę na materiał i jakość ich wykonania, ponieważ jest to inwestycja na kilka lub kilkanaście lat. Muszą być one odporne na wilgoć i łatwe w czyszczeniu, ponieważ narażone są na wszelkiego rodzaju zanieczyszczenia, a także na uszkodzenia mechaniczne. Kuchnia to pomieszczenie, które jest bardzo intensywnie użytkowane, dlatego warto zwrócić uwagę na jakość mebli. Na rynku widnieje wiele rodzajów mebli, są nimi:

  • meble kuchenne z litego drewna
  • meble kuchenne z płyty mdf
  • meble kuchenne ze sklejki

Najczęściej wybierane są meble z litego drewna, ponieważ uchodzą one za najbardziej szlachetne. Wykonane są zazwyczaj z dębu, buku, czereśni, jesionu, olchy, brzozy oraz jaworu. Takie meble z łatwością można odnawiać, ozdabiać oraz nadawać im ciekawe kształty. Ciekawym rozwiązaniem jest celowe postarzanie ich. Meble wykonane z litego drewna w bardziej przystępnych cenach powstają z sosny, olchy lub świerku. Można je bejcować i upodabniać do droższych gatunków. Drewno jest naturalnym surowcem i można je malować na jaki kolor nam pasuje. Drewno ma to do siebie, że powinno być co jakiś czas na nowo konserwowane i odnawiane. Przez wilgoć drewniane meble mają tendencję do pękania i wypaczania się. Czym charakteryzują się inne zamienniki drewna?

  • Meble kuchenne z płyty mdf – takie płyty składają się z drobno zmielonego drewna, które zmieszane jest ze związkami organicznymi. Te składniki prasuje się w wysokiej temperaturze. Zależnie od tego jakiego rodzaju ma pokrycie, zmieniają się jej właściwości. Pokryta może być na ciepłą folią PVC, lakierem, fornirem, może też być laminowana. Płyty mdf odporne są na wilgoć i są bardzo podatne na obrób kę. Można je frezować, żłobić i wykonywać na nich wzory prawie tak jak w drewnie.
  • Meble kuchenne ze sklejki – meble ze sklejki są nowoczesnym i często spotykanym rozwiązaniem. Moda na tego typu meble wzięła się ze Skandynawii. Posiadają one wiele zalet. Przede wszystkim są ekologiczne, ponieważ poddają się recyklingowi. Ich wytrzymałość jest zaskakująca. Składają się ze skrzyżowanych ze sobą cienkich płyt drewnianych, dzięki czemu są odporne na ściskanie, zginanie i rozciąganie. Takie meble są bardzo łatwe w sposobie aranżacji, ponieważ bardzo szybko można je dostosować do swoich wizualnych wymagań.

Drewniane meble – rodzaje drewna

Drewno, to bardzo trwały materiał. Meble z drewna wykonane są z różnych gatunków drewna. Jakie gatunki drewna oferuje sklep meblowy? Oto przykłady:

  • drewno dębowe – ten rodzaj drewna jest najchętniej wykorzystywany przez stolarzy. Posiada on piękne słoje, dlatego bardzo często robione są z niego blaty kuchenne oraz fronty szafek.
  • Drewno bukowe – bardzo często robione są z niego meble na zamówienie. Nadaje się ono jedynie do wykonania frontów szafek. Ten rodzaj drewna cechuje duża giętkość i nie jest on zbyt odporny na trudne warunki użytkowania.
  • Drewno jesionowe – twardość i trwałość tego drewna porównywalna jest do drewna dębowego. Stosując odpowiednie barwniki jesion może wyglądać jak dąb.
  • Modrzew – to gatunek drewna, który jest bardzo odporny na wilgoć i trudne warunki użytkowania. Posiada on dużą ilość żywicy przez co ich trwałość oceniana jest na nawet kilkaset lat.

Jeśli szukasz drewnianych mebli oraz mebli wykonanych z tańszych zamienników drewna, odwiedź ten sklep meblowy online: https://vivaldimeble.pl

Artykuł partnera

Zobacz