Nowości

Dlaczego warto robić zakupy na promocjach?

Użytkownicy uwielbiają robić tanie zakupy. Najprostsza odpowiedź na pytanie: "Dlaczego lubicie kupować na promocjach?" brzmi: "bo tak". Rozwińmy tę odpowiedź i przeanalizujemy proces zakupowy pod kątem promocji.

Szkoda by było z niej nie skorzystać

Klienci są bardziej skłonni zainteresować się produktem, jeśli widzą promocję, zwłaszcza jeśli wyświetla się przed nimi "stara cena". Czasami trudno jest potwierdzić, czy cena produktu faktycznie była taka sama, jak na etykiecie. Uważamy, że zdanie: "Kiedyś było drogo, teraz jest tanio" jest dobrym wyborem dla konsumenta stojącego przed decyzją. To jest okazja, której być może nie miałem". Trudno uwierzyć, że ktoś inny mógł skorzystać z tej okazji.

Mimo niższej ceny, produkt wydaje się bardziej atrakcyjny niż jest. Zupełnie pomija się też fakt, że normalnie nie spojrzelibyśmy na produkt w regularnej lub niższej cenie, ale bez magicznego słowa "promocja".

Oszczędzanie pieniędzy jest możliwe, ale czy naprawdę możliwe?

Kupując na promocji trzeba będzie odłożyć kilka, czasem kilkanaście złotych. Dobrze jest kupować produkty, które są tańsze - dzięki temu w przyszłości będziemy mogli kupić więcej towarów. Takie założenie może przynieść odwrotny skutek.

Wystarczy kilka minut, aby wirtualny lub realny koszyk zapełnił się zakupami, których wartość znacznie przekracza normy lub ceny, które zwykle przyjmujemy.

Warto przytoczyć reklamę pewnego banku, która jest bardzo trafna. Radość z zaoszczędzonych pieniędzy spotkała się z surową prawdą: wydawanie pieniędzy na promocje nie jest oszczędzaniem, dopóki nie zobaczysz pieniędzy na koncie oszczędnościowym.

zakupy przez internet

Jesteśmy zbieraczami

Chociaż prawdopodobnie bardziej trafne jest stwierdzenie, że to stwierdzenie dotyczy płci żeńskiej, życie pokazało, że to nieprawda. Wszyscy możemy śmiało stwierdzić, że mamy w naszych domach przedmioty, które nie są niezbędne, a nasze poczucie własności zmalało. To chomikowanie często wywołują promocje - ciekawy produkt, który przyda nam się w niedalekiej przyszłości, nawet jeśli nie teraz. "Ubrania, które teraz nie pasują, będą pasować jak ulał, gdy schudnę 10 kg". Wynika to po części z mentalności "szkoda nie brać". Jest to dodatkowo wspierane przez mentalność "przyda się jak tylko ...". W międzyczasie masz coraz mniej miejsca w kuchni, szafa jest pełna mimo, że nie ma się w co ubrać, a portfel coraz szczuplejszy.

Darmowe gratisy to jest to, czego chcesz!

Najbardziej pociągające promocje to te, które pokazują nam, ile zaoszczędziliśmy. Jednak takie akcje jak "1+1", "Drugi produkt za 1 grosz", "Tylko z kartami lojalnościowymi" również mają wpływ. To nic nadzwyczajnego - dzięki temu czujemy się wyjątkowo. Otrzymujemy nagrodę. Nie dość, że kupiliśmy produkt, którego potrzebowaliśmy, to jeszcze otrzymaliśmy dodatek.

W ten sposób marki tworzą w klientach miłe wspomnienia, które sprawią, że chętniej wrócą do sklepu w przyszłości.

Uwielbiamy promocje, dlatego z przyjemnością oferujemy użytkownikom najnowsze oferty oraz system oszczędzania. Rób zakupy za pośrednictwem naszego portalu, aby otrzymywać najlepsze promocje na swoje zakupy. Dowiedz się więcej na https://mistrzowiepromocji.pl/

Jak widać, jest wiele korzyści z korzystania z promocji. Ważne jest jednak, aby robić to z rozwagą i nie wpaść w pułapkę oszczędzania pieniędzy.

Zobacz