Nowości

W co się ubrać na chrzciny jako gość? Modne propozycje stylizacji

Chrzest to wyjątkowe wydarzenie w życiu wielu rodzin. Taka ważna uroczystość wymaga oczywiście specjalnej oprawy, także pod względem ubioru. Wybierając się na chrzciny jako gość, najlepiej zdecydować się na elegancką kreację z klasą, która jednocześnie będzie modna i wygodna. Przedstawiamy modne propozycje stylizacji dla gości.

Jak ubrać się na chrzest jako gość?

Chrzest to ceremonia, która odbywa się zwykle najpierw w kościele, a później w lokalu gastronomicznym lub w domu. Właśnie dlatego całość stylizacji powinna być dopasowana do tych dwóch miejsc, a także pory roku. Niezależnie od tego, czy kreacja to sukienka, czy też spódnica i bluzka, to całość powinna zakrywać ramiona i dekolt. W ten sposób można wyglądać modnie i z klasą także w kościele. Na chrzciny lepiej nie wybierać białych lub czarnych sukienek, a znacznie lepiej sprawdzą się outfity w kolorach pastelowych lub w barwie granatowej. Oczywiście wcale nie trzeba decydować się na sukienkę lub spódnicę z bluzką, ponieważ równie dobrze można ubrać damski garnitur, albo też zdecydować się na eleganckie cygaretki w zestawieniu z modną koszulą. Jeśli chodzi o obuwie, to można wybrać szpilki, czółenka, balerinki, albo botki - wszystko zależy tutaj od indywidualnych preferencji, a także pogody za oknem. W zimie najlepiej wybrać kozaki lub inne ciepłe buty, a także założyć cieplejszą marynarkę lub sweter oraz płaszcz, albo kurtkę. Na chrzcinach dress code jest formalny, jednak warto pamiętać o tym, że wiele zależy od tego, czy i gdzie odbywa się później spotkanie rodzinne. Obecnie zdecydowana większość uroczystości odbywa się tylko w kościele, przy minimalnej liczbie zaproszonych gości. Kiedyś w modzie były uroczystości w restauracjach, natomiast w przyszłości prawdopodobnie królować będą spotkania w mniejszym gronie, przy cateringu domowym. W takiej sytuacji można postawić na nieco luźniejszy i mniej formalny strój. Więcej na temat ubioru na chrzciny można znaleźć na stronie https://answear.com/blog/stylizacje-na-chrzciny-jak-sie-ubrac-na-tego-typu-uroczystosc/31535.

Propozycje stylizacji 

Przedstawiamy kilka propozycji stylizacji na chrzciny:

  1. W sytuacji, gdy uroczystość odbywa się tylko w kościele, a później goście wracają do swoich domów, najlepiej postawić na wygodny strój, buty na niższym obcasie. W takiej sytuacji ważne jest to, co widać spod płaszcza, a także odpowiednio dobrana torebka. 

  2. Na chrzciny, które odbywają się najpierw w kościele, a później w domu dobrze wybrać półformalny strój, na przykład rozkloszowaną sukienkę w pastelowym kolorze, sweterek lub narzutę, buty na obcasie lub baleriny, oraz elegancką, skórzaną torebkę. 

  3. Na uroczystość w restauracji należy ubrać się w sposób najbardziej formalny. Dobrym przykładem jest elegancka sukienka koktajlowa i szpilki, a także piękna, skórzana torebka. Innym rozwiązaniem są cygaretki, elegancka koszula, marynarka i botki. 

Więcej ciekawych porad można znaleźć tutaj: https://answear.com/blog/tematy/porady.

Artykuł partnera

Zobacz