Nowości

Wybór firmowego konta bankowego dla spółki z o.o.

Przedsiębiorcy szukając najlepszego konta firmowego, często wybierają bank, w którym już mają konto osobiste. Najczęściej motywują to przyzwyczajeniem, brakiem kosztów przy przelewach między kontami. Jednak warto sprawdzić inne banki i oferowane warunki. Jest to ważna kwestia, a tym bardziej w przypadku spółek z o. o., które wymagają dodatkowych usług.

Przed założeniem konta

Na samym początku warto sobie uświadomić, że idealne firmowe konto nie istnieje. Dlatego trzeba zwracać uwagę na cechy konta, które odpowiadają przede wszystkim charakterowi biznesu. Spółki z o. o. to przedsięwzięcia, które mają wysokie wymagania ze względu na skalę przeprowadzanych transakcji. Ponadto liczy się dostęp do wszystkich funkcji. Dlatego im większa jest firma, tym większe są jej oczekiwania wobec banków.
Żeby sprawdzić, jakich opcji potrzebujesz, stwórz listę najczęściej wykonywanych operacji finansowych. Nie zapomnij, że oferta musi pasować do branży, w której działasz.

Na co zwrócić uwagę przy wyborze konta firmowego dla spółki z o. o.

Koszty bankowe – chyba najważniejsze kryterium przy wyborze banku. Nic dziwnego, bo koszty prowadzenia konta firmowego są o wiele wyższe niż prowadzenie konta osobistego a stają się bardziej odczuwalne dopiero w skali roku. Podobnie bywa z opłatami za kartę. Czasem usługa bywa darmowa ale czasem trzeba spełniać określone warunki, np. zrealizować kilka płatności kartą, by korzystanie z niej było bezpłatne.

Zwróć uwagę, czy przelewy krajowe i zagraniczne są darmowe. Może dopiero rozwijasz swoją spółkę i wydaje Ci się, że nie będziesz prowadzić żadnych interesów z zagranicznymi firmami. Jednak co w przypadku, gdy polski kontrahent będzie posiadał konto w jednym z rajów podatkowych? Konto firmowe dopasowane do typu firmy – ważny punkt, ponieważ nie każde konto firmowe może służyć i firmie jednoosobowej i spółce z o.o. Dlatego wcześniej trzeba przeczytać regulamin.

konto firmowe

Bardzo ważnym punktem jest dostęp do konta dla kilku osób. Akurat prowadząc spółkę z o. o, to kryterium może być kluczowe. Dla innych firm będzie to również przydatne, np. dla firmy, udostępniającej swój bankowy rachunek księgowej.Ostatnią ważną rzeczą jest dostęp do rachunku poprzez Internet, w tym przez aplikacje mobilne. Aktualnie to kryterium spełnia większość banków.

Żeby nie podejmować decyzji pochopnie, warto przeanalizować ranking firmowych kont bankowych na stronie https://6krokow.pl/ranking-firmowych-kont-bankowych-sp-zoo/

Prowadzenie spółki to ogromna odpowiedzialność, spora ilość obowiązków i wykonywanych operacji bankowych, dlatego celem firmowego konta jest ułatwianie codziennych zadań. Żeby maksymalnie wykorzystać potencjał firmowego konta, warto przyjrzeć się wszystkim ofertom na rynku i wybrać to, które w pełni odpowiada profilowi Twojej firmy.

Materiał zewnętrzny

Zobacz