Nowości

Bezpieczna giełda kryptowalut - jak ją wybrać?

Kryptowaluty z roku na rok zyskują zwolenników i nic nie wskazuje na to, aby popyt na nie miał się zmniejszyć. Można śmiało zaryzykować stwierdzenie, że stały się one niemal ikoną popkultury. Inwestowanie w nie może być opłacalne, ale nie musi, jeśli po pierwsze, nie przygotujemy się do niego odpowiednio, a po drugie, nie sprawdzimy dokładnie giełdy na której będziemy to robić. Na co zwrócić uwagę, aby mieć pewność, że dana giełda jest bezpieczna? Podpowiadamy.

Dobra giełda kryptowalut

Dobra giełda kryptowalut nie ma anonimowych użytkowników z racji tego, że każdy użytkownik musi przejść dokładny proces weryfikacji. Jest to nic innego jak eliminacja wszelkiej próby oszustw i naciągania. Z giełdą z którą warto wiązać przyszłość powinien być kontakt. Jej pracownicy muszą w jak najszybszym tempie odpowiadać na pytania użytkowników i pomagać im w trudnych dla nich sytuacjach. Opóźnienia w odpisywaniu lub ogólny brak kontaktu powinien wpłynąć na postawienie przy niej naszego znaku zapytania. Bardzo ważne jest także przechowywanie coinów. Powinny być one dostępne w internecie tylko i wyłącznie wówczas, kiedy chcemy ich użyć. Wiele giełd, aby zachować wiarygodność, a także zwiększyć bezpieczeństwo zleca wykonywanie regularnych audytów. Są one jawne dla przyszłych użytkowników.

Jak wybrać odpowiednią platformę do wymiany?

Kluczową kwestią, jaka pojawia się do rozważenia na drodze do wyboru odpowiedniej giełdy, jest zweryfikowanie, czy jest ona na pewno bezpieczna. Giełdy krypto powinny zostać wyposażone w systemy posiadające odpowiednie zabezpieczenia m.in. w trakcie zakładania konta tj. wymogi dotyczące posiadania hasła, podwójna weryfikacja, czy też mail, który otrzymamy jeśli zalogujemy się z innego niż zazwyczaj adresu IP. W praktyce jest to ogromnie ważne w celu niedopuszczenia do logowania na nasze konto przez osoby niepożądane.

Bardzo ważna jest też wspomniana już komunikacja ze społecznością danej platformy. W dobrych giełdach support działa przez 7 dni w tygodniu przez całą dobę.

Istotnym czynnikiem determinującym wybór odpowiedniej dla nas giełdy kryptowalut powinna być również jej płynność. Ta z kolei jest uzależniona od jej uczestników. Co ma na to wpływ? Otóż w dużej mierze głównie koszty transakcji, ilość par walutowych, a także sama polityka giełdy. Trzeba wiedzieć, że aby mogło dojść do zrealizowania dogodnej dla nas transakcji, czy to związanej z kupnem czy też sprzedażą, musi zaistnieć wiele ofert kupna, albo też duża ilość ofert sprzedaży. 

Artykuł sponsorowany

Zobacz