Nowości

Giełdy kryptowalut - jak wybrać stabilną platformę?

Inwestowanie w kryptowaluty jest już nie tylko opłacalne, ale i modne. Niektóre z kryptowalut, w tym Bitcoin, Litecoin stały się nial częścią popkultury. O ile kryptowaluty mogą stać się naszą trampoliną do pomnożenia budżetu, o tyle, jeśli nie wybierzemy odpowiedniej strategii inwestowania, nie będziemy elastyczni w podejmowaniach decyzji, a także nie postawimy na właściwą platformę, wszelkie próby zwiększenia zainwestowanego kapitału mogą skończyć się fiaskiem. 

Odpowiednia giełda kryptowalut - postawowy krok na inwestycyjnej drodze 

Wybór odpowiedniej platformy do wymiany kryptowalut jest niezwykle istotny, jednak aby tak się stało, należy wziąć pod uwagę wiele czynników. Giełdy kryptowalut powinny przede wszystkim gwarantować bezpieczeństwo realizowanych transakcji. Sprawdźmy więc, jakie zabezpieczenia stosuje dana platforma. Przede wszystkim chodzi o wymogi dotyczące ustanowienia hasła, to czy w grę wchodzi podwójna weryfikacja (2FA). Niemniej istotne są kwestie dotyczące logowania z innego adresu IP. Dobre giełdy kryptowalut wysyłają mail informujący użytkownika o takim działaniu i chcą potwierdzenia, czy tego typu operacja była wykonywana przez niego. 

Komunikacja to podstawa 

Kolejną istotną kwestią, jaka wyróżnia dobrą giełdę kryptowalut, to komunikacja ze społecznością. Użytkownik nie może zostać pozostawiony sam sobie z problemem, nawet tej małej rangi. Jeśli giełda ma na celu zapewnienie komfortu oraz bezpieczeństwa, a co za tym idzie - dba o interesy osób, które korzystają z jej usług, jej pracownicy zawsze będą starali się rozwiać wszelkie wątpliwości i posłużą wsparciem. Na większości dobrych giełd support działa 7 dni w tygodniu przez 24 godziny na dobę w różnych językach. 

Niemniej istotne jest to, jaką prowizję pobiera dana giełda. O ile w przypadku małych transakcji, nie trzeba aż tak brać jej pod uwagę, o tyle kiedy stają się one częste i w grę wchodzą już duże kwoty, ta staje się bardzo ważną kwestią. Bardzo ważny jest również wolumen transakcji, jaki dana giełda rejestruje. Im ten jest wyższy, tym możemy się spodziewać łatwiejszego handlu. 

Zwróćmy także uwagę na zaplecze techniczne danej platformy. Dobra giełda kryptowalut ma stronę internetową, która nie zacina się za każdym razem, kiedy korzysta z niej duża ilość użytkowników. Przy tak dynamicznym rynku jest to wręcz niedopuszczalne. 

Kluczową kwestią wydaje się być wybór takiej giełdy, która po prostu będzie dla nas komfortowa z punktu widzenia użytkownika. Bardzo ważny jest także wszelkiego rodzaju system, który sprawi, że inwestowanie będzie bezpieczne. Nic nie jest tak istotne, jak zapewnienie poczucia bezpieczeństwa inwestowanych kryptowalut. Zwróćmy także uwagę na wszelkie aspekty techniczne, a także to, czy za każdym razem, kiedy mamy jakieś pytanie czy problem, pracownicy platformy służą nam pomocą. Jeśli te czynniki zostaną spełnione, istnieje duże prawdopodobieństwo, że postawiliśmy na właściwą giełdę kryptowalut.

Artykuł sponsorowany

Zobacz