Nowości

Czy pierścionek zaręczynowy musi być z diamentem?

​Pierścionki zaręczynowe z diamentem to bardzo klasyczna propozycja, która cieszy się ogromną popularnością już od wielu lat. W ostatnim czasie coraz więcej osób zaczęło jednak stawiać na nieco mniej powszechne kamienie, takie jak szmaragdy, topazy, szafiry czy ametysty. Czy w każdym pierścionku zaręczynowym powinien znaleźć się choć jeden diament?

Pierścionki zaręczynowe bez diamentów

Diament to bardzo popularny kamień, który pojawia się w wielu pierścionkach zaręczynowych. Jest on niezwykle uniwersalny i szlachetny, ale coraz częściej w salonach jubilerskich, takich jak Fugart, znaleźć można modele z dodatkiem nieco innych klejnotów Najważniejsze jest to, by konkretna biżuteria spodobała się Twojej wybrance.

Pierścionki zaręczynowe bez dużych diamentów w centrum również mogą być piękne. Zazwyczaj brylanty są zastępowane rubinami w o intensywnej, czerwonej barwie, zielonymi szmaragdami, błękitnymi topazami czy fioletowymi ametystami. Brak dużego diamentu w pierścionku nie świadczy o zbyt małym budżecie i chęci zaoszczędzenia pieniędzy. Obecnie kolorowe kamienie otoczone niewielkimi brylancikami są w modzie, a wiele przyszłych panien młodych marzy o biżuterii w niestandardowym wydaniu.

Kiedyś pierścionki zaręczynowe z diamentem były uważane za te, które przynoszą szczęście i są jedynym właściwym wyborem. Kojarzą się one bowiem z trwałością i długowiecznością, co ma związek z wytrzymałością tego klejnotu. Tradycja jest jednak coraz częściej wypierana przez nowe trendy i niestandardowe propozycje, które podkreślają wyjątkowość Twojej wybranki. Z tego powodu zdecydowanie się na pierścionek zaręczynowy z innym kamieniem nie jest już faux pas, a jedynie postawieniem na oryginalność.

Cyrkonie zamiast diamentów?

Na pierścionki zaręczynowe z kolorowymi klejnotami otoczonymi niewielkimi diamentami najczęściej decydują się mężczyźni, którzy chcą sprezentować ukochanej nieco mniej tradycyjną biżuterię lub obniżyć koszt takiego przedsięwzięcia. Zastąpienie brylantów innymi kamieniami szlachetnymi jest dobrym rozwiązaniem, ale zdarza się, że niektóre osoby decydują się na zakupienie produktów z cyrkoniami.

Cyrkonie, co prawda, dla osób nieinteresujących się biżuterią mogą wyglądać tak jak diamenty, jednak są one znacznie mniej trwałe i po kilku latach tracą blask. Z tego powodu, jeśli Twój budżet jest ograniczony, lepiej postawić na nieco droższe propozycje z kolorowymi kamieniami szlachetnymi i malutkimi brylantami. Czasami jednak cyrkonie mogą okazać się jedynym możliwym wyborem. Podczas zaręczyn liczy się głównie uczucie, dlatego w sytuacji, gdy nie możesz zainwestować w trwalsze kamienie, tańsze odpowiedniki również będą dobrym pomysłem.

Artykuł partnera

Zobacz