Nowości

Co warto kupować online?

E-sklepy cieszą się coraz większą popularnością. Korzysta z nich już prawie 70% Polaków. Główne przyczyny to: możliwość kupowania bez wychodzenia z domu, szybkie dostawy i niskie ceny. Według statystyk, nasze zaufanie do tej formy nabywania nowych produktów rośnie z każdym kolejnym rokiem. Które przedmioty faktycznie warto kupować online?

Nie ma wątpliwości, że w sieci znajdziemy o wiele szerszą ofertę, niż w sklepach stacjonarnych. Wiele produktów jest sprowadzanych na zamówienie, także tych z najdalszych zakątków świata. E-zakupy to również duża oszczędność, ponieważ niektóre rzeczy są dostępne w zdecydowanie korzystniejszych cenach. Znaczenie dla kupujących ma też szybkość dostawy i prostota całego procesu. Wystarczy kilka kliknięć, wpisanie adresu i wybór sposobu wysyłki, aby po kilku dniach produkt dotarł pod nasze drzwi. Coraz większa popularność porównywarek cen również wpływa na spopularyzowanie tej formy nabywania nowych produktów. Z pozycji komputera, telefonu czy tabletu możemy sprawdzić opinie innych użytkowników na temat danej rzeczy, co ułatwia podjęcie przemyślanej decyzji zakupowej.

Wszystko to sprawia, że sklepy internetowe stale rosną w siłę i nie zapowiada się, aby miało się to szybko zmienić. Według badań, klienci sklepów online najchętniej kupują elektronikę. Tego typu sprzęt – od telewizorów, komputerów, telefonów, po golarki elektryczne, opiekacze do chleba, czajniki, czy miksery – to produkty, które według statystyk nabywamy najczęściej. Nic dziwnego. Ich niższa cena, możliwość skorzystania z darmowej dostawy, „czyszczenia magazynów” i wiele atrakcyjnych promocji, są głównymi powodami, dla których to właśnie elektronika znajduje się na pierwszym miejscu najchętniej kupowanych przez Internet produktów.

Co oprócz elektroniki? Hobby, pielęgnacja i ubrania

Kolejną kategorią rzeczy, które warto nabywać online, są przedmioty związane z rozrywką i kulturą: książki, gry, płyty i filmy. Są znacznie tańsze, niż w księgarniach, a także dostępne w wielu różnych wariantach (np. zamiast tradycyjnej książki, możemy wybrać wersję audiobook czy ebook). Przez Internet coraz chętniej kupuje się również produkty do pielęgnacji twarzy i ciała. Kosmetyki online to bardzo mocna pozycja na naszej liście. Dzieje się tak ze względu na szczegółowe opisy składu i właściwości produktów, ich ogromną dostępność, a także możliwość umieszczania komentarzy i ocen przez innych użytkowników, co zdecydowanie ułatwia podjęcie decyzji.

Duże znaczenie mają również promocyjne ceny w e-drogeriach, ekspresowa dostawa i punkty przyznawane w ramach programów lojalnościowych, dzięki którym po uzbieraniu odpowiedniej liczby możemy odebrać darmowe próbki, rabaty albo pełnowymiarowe, gratisowe kosmetyki. W e-sklepach warto kupować również artykuły dla dzieci, które są znacznie tańsze, niż w sklepach stacjonarnych, oraz obuwie i ubrania. Chociaż wiele osób woli mierzyć rzeczy przed ich zakupem, możliwość darmowego zwrotu lub wymiany, a także dokładna rozmiarówka podana na stronie, umożliwiają bezproblemowy wybór dobrze dopasowanej rzeczy.

Materiał zewnętrzny, zdjęcie: fotolia.com, 187862803 | Autor: Andrey Popov

Zobacz