Nowości

Planowanie produkcji a zarządzanie magazynem

fot. materiały prasowe

Optymalizacja kosztów produkcji to kluczowe elementy rentowności każdej firmy działającej w sektorze produkcyjnym. Ważne jest jednak to, aby niezależnie od metody zarządzania przedsiębiorstwem zawsze dążyć do utrzymania wysokiej jakości produktów i terminowego realizowania zamówień. Wiele firm stawiając sobie jakość, rzetelność i terminowość jako wartości priorytetowe, zwraca uwagę na problem kosztów z tym związanych. Jak wydawać mniej i produkować świetnej jakości towary?

Planowanie produkcji to złożony proces. Szczegółowe analizy i kosztorysy pozwalają ustalić rentowność przedsięwzięcia jeszcze przed rozpoczęciem prac. Niestety, nawet najlepsze plany produkcyjne nie uwzględniają wszystkich zmiennych i czynników ryzyka, które wpływają zarówno na czas, jak i jakość produkcji. Mogą one bowiem wystąpić na każdym etapie, a przy tym w mniejszym lub większym stopniu wpływać na realizację określonego zamówienia. Istnieje jednak nowoczesne i funkcjonalne rozwiązanie, które przenosi przedsiębiorstwa produkcyjne w XXI wiek. Z systemem zarządzania przedsiębiorstwem takim jak OptiMES Twoja firma może zaoszczędzić kilkadziesiąt a nawet kilkaset tysięcy złotych rocznie, przy równoczesnym zachowaniu wysokiej jakości produkcji.

Zakup surowców i materiałów z systemem WMS

Jedną z najważniejszych funkcji OptiMESa jest zarządzanie magazynem. Zapewne zastanawiasz się, w jaki sposób może Ci to pomóc w zmniejszeniu kosztów produkcji, przy równoczesnym zachowaniu lub nawet poprawie jakości produkcji? Otóż, wybierając OptiMES zyskujesz narzędzie, które analizuje cały proces produkcyjny, z uwzględnieniem wszelkich zmiennych oraz stałych jego elementów. Wykorzystując pełen zakres możliwości OptiMES sprawisz, że produkcja stanie się zautomatyzowana, a wszelkie kalkulacje wykona za Ciebie algorytm. Ujmując temat prościej, za optymalizację procesów produkcyjnych odpowiedzialna stanie się sztuczna inteligencja.

Dążąc do optymalizacji kosztów w firmie warto zadbać o porządek w magazynie i utrzymanie optymalnych stanów magazynowych. A teraz zastanów się. Jak często zdarza się, że w magazynie zalegają materiały, które wykorzystywano do realizacji wcześniejszego zamówienia? A czy kiedykolwiek zdarzyło Ci się składać zamówienie w ostatniej chwili, aby nie przerywać produkcji?

Korzystając z OptiMES nie musisz obawiać się opóźnień w procesie produkcji, ponieważ system magazynowy WMS zadba o utrzymanie optymalnego stanu magazynowego, w odniesieniu do realizowanych i zaplanowanych realizacji. Przyjmując wartości minimalne i maksymalne generuje on raport zapotrzebowania na surowce, a tym samym eliminuje problem niespodziewanych braków czy też „mrożenia” środków w niewykorzystywanym towarze. To jednak nie wszystko, system zaalarmuje Cię, gdy stany magazynowe będą zbyt niskie, a nawet przekaże Ci informację o tym, ile określonych produktów musisz zamówić, aby utrzymać ciągłość produkcji.

Sprawdź jak działa OptiMES i przez 14 dni nie płać za optymalizację kosztów w Twojej firmie.

Artykuł sponsorowany

Zobacz