Nowości

Oszczędzaj ciepło i stosuj ciepły montaż

My Polacy oszczędność mamy we krwi, jeżeli tylko jest szansa na oszczędzenie pieniędzy to większość z nas z przyjemnością tego dokona. Niestety nie zawsze jesteśmy świadomi w jaki sposób można zaoszczędzić na rzeczach które towarzyszą nam na co dzień. Jednymi z takich rzeczy są okna, nie ważne czy w bloku, mieszkaniu jednorodzinnym czy w budynku przemysłowym. W każdym z tych miejsc mogą występować straty ciepła które na dłuższą metę spowodują ogromne koszty ogrzewania. Dlatego aby temu zapobiec powstał nowy sposób na łatwe oszczędzanie pieniędzy na ogrzewaniu przed wiele lat.

Nie bój się zainwestować

Oczywistą sprawą jest że nie każdy lubi inwestować pieniądze w nowe nieco mniej sprawdzone sposoby, jednak w tym przypadku naprawdę warto. Mowa tutaj o wykonywaniu uszczelnień jakie oferuje ciepły montaż. Składa się on z trzech warstw, mianowicie warstwy środkowej, zewnętrznej oraz wewnętrznej które bardzo dobrze spisują się w praktyce. A pianka poliuretanowa która jest w wewnętrznej warstwie potrzebuje zachować swoje właściwości, tylko wówczas jest w stanie utrzymywać ciepło oraz swoją objętość nie przepuszczając ciepłego powietrza na zewnątrz. Może się to wydawać bardzo proste jednak źle wykonany ciepły montaż może również nie wykorzystać swojego potencjału. Dlatego tak ważnym jest aby wybrać jedynie dobrego wykonawcę który posiada odpowiednią wiedze i w przeszłości wykonywał taką pracę. Z powodu że jest to stosunkowo nowy sposób na uszczelnienia to nie każdy specjalista będzie w stanie sprostać zadaniu. Warto więc nieco wcześniej zapytać czy będzie możliwe wykonanie montażu na ciepło.

Od czego zależy skuteczność tego sposobu?

To iż sposób ten z roku na rok i z miesiąca na miesiąc zyskuje coraz większą popularność może świadczyć tylko i wyłącznie o jego skuteczności w praktyce. Osoby które zdecydowały się na jego przetestowanie są mile zaskoczone a fachowcy już dzisiaj zaczynają polecać tą opcję jako dobry sposób na zminimalizowanie strat ciepła. Składa się on z trzech osobnych warstw które po złączeniu w całość tworzą znakomitą barierę nie do przejścia dla ciepłego powietrza. Warstwa zewnętrzna składa się ze specjalnej taśmy paroprzepuszczalnej która pozwala dobrze zabezpieczyć środkową warstwę wykonaną z pianki poliuretanowej. Jest ona standardem w osadzaniu okien jednak tylko dobrze zabezpieczona może zachować swoje właściwości. Dlatego mowa tutaj o trzeciej warstwie wewnętrznej która blokuje wszelkiego rodzaju wilgoć oraz parę mogącą przedostać się do pianki. Wszystkie trzy warstwy połączone w całość są naprawdę skuteczne i stanowią barierę którą ciężko przejść nagrzanemu powietrzu.

Artykuł partnera

Zobacz