Nowości

Jakie oprogramowanie do sklepu internetowego?

Jedną z najważniejszych kwestii w założeniu i prowadzeniu e-sklepu jest wybór odpowiedniego oprogramowania. Sklep internetowy w całości działa w sieci, a wybór właściwej i dopasowanej platformy może w znaczący sposób wpłynąć na jego funkcjonowanie. Oprogramowanie sklepu internetowego należy dostosować do jego specyfiki - wielkości, ilości i rodzaju asortymentu czy zakresu działalności. Na szczęście wybór oprogramowania jest tak duży, iż każdy przedsiębiorca może wybrać coś odpowiedniego dla siebie.

Platforma dedykowana

Platforma dedykowana to ten rodzaj oprogramowania dla sklepu internetowego, który daje najwięcej możliwości. W tym przypadku oprogramowanie jest tworzone indywidualnie na konkretne potrzeby danego przedsiębiorcy. Sam właściciel e-sklepu ma bardzo duży wpływ na wygląd i funkcjonalność programu. Zamawiający dostaje produkt stworzony od podstaw. Jednak - co warto podkreślić - takie rozwiązanie nie jest pozbawione wad. Przede wszystkim stworzenie takiego oprogramowania trwa bardzo długo i jest niezwykle kosztowne. Poza tym przedsiębiorca nie może liczyć na automatyczne aktualizacje. Warto również dodać, że początkujący przedsiębiorca nie zawsze będzie w stanie określić własne potrzeby i nierzadko oprogramowanie po stworzeniu okazuje się nie być niepraktyczne.

Oprogramowanie pudełkowe

Oprogramowanie pudełkowe to taki rodzaj programu sklepowego, który można zainstalować i używać. W tym przypadku przedsiębiorca ma bardzo duży wybór, gdyż ilość dostępnych na rynku programów jest bardzo duża. Do najpopularniejszego oprogramowania pudełkowego można zaliczyć oprogramowanie w formie dzierżawy, czyli oprogramowanie jako usługa tzw. SaaS. Przy takim oprogramowaniu właściciel e-sklepu nie musi martwić się hostingiem, instalacją i konfiguracją sklepu. Ma dodatkowo zapewniony hosting i wsparcie techniczne. Wybór oprogramowania dla sklepu internetowego nie jest zadaniem prostym. Dlatego nie warto spieszyć się z podejmowaniem decyzji i rozważyć wszystkie możliwości. Warte podkreślenia jest to, iż wielu producentów oprogramowania pozwala na jego bezpłatne przetestowanie - warto skorzystać z tej możliwości. 14-dniowy okres testowy oferuje producent oprogramowania Sky-Shop.pl które jest jednym z najpopularniejszych oprogramowań na rynku e-commerce w Polsce.

 

Materiał zewnętrzny

Zobacz