Nowości

Skąd bierze się popularność obrączek tytanowych?

Tytan jest metalem o charakterystycznym stalowo-srebrno-szarym kolorze. Jest to jeden z najtrwalszych surowców na świecie, przewyższający w tej kwestii srebro, a nawet złoto. Jest on niezwykle trwały oraz wysoce odporny na różnego rodzaju uszkodzenia mechaniczne, dlatego też tak wiele osób decyduje się na zakup obrączek wykonanych z tego właśnie metalu. Tytan, choć tak podobny do platyny, jest o wiele bardziej wytrzymały, a przy tym jest lżejszy w porównaniu ze złotem.

Obrączki wykonane z tytanu okażą się doskonałym wyborem szczególnie dla tych osób, które są uczulone na srebro lub też złoto, ponieważ metal ten bardzo rzadko wywołuje jakiekolwiek alergie. Idealnie sprawdzą się one także w przypadku osób aktywnych fizycznie lub też pracujących w trudnych warunkach, ponieważ ryzyko zniszczenia obrączki wykonanej z tytanu jest niewielkie.

Różne szerokości i profile

Warto również wiedzieć, że obrączki te, podobnie jak obrączki ze złota, nabyć można w wielu różnych szerokościach oraz profilach. Ich wybór jest oczywiście kwestią indywidualną i zależącą między innymi od preferencji przyszłych małżonków. Największą popularnością cieszą się te mające szerokość od 2,5 mm do 7 mm. Mogą być one zarówno wklęsłe, płaskie, jak i wypukłe.

Wykończenie obrączek tytanowych

Nie bez znaczenia jest również wykończenie obrączek tytanowych. Współcześnie wiele sklepów jubilerskich oferuje wykończenie matowe lub polerowane, cechujące się wysokim, eleganckim połyskiem oraz gładką powierzchnią. Obrączki tytanowe można również grawerować, zarówno po zewnętrznej, jak i wewnętrznej stronie. Przyszli małżonkowie bardzo często decydują się nanieść datę ślubu lub też imiona małżonków.

Trwałość i jakość

Obrączki tytanowe mają wiele zalet, spośród których na wyróżnienie zasługuje ich cena. W porównaniu do innych metali, z których produkowane są obrączki, tytan jest surowcem stosunkowo niedrogim. Oczywiście istnieje możliwość ozdobienia go kamieniami szlachetnymi, diamentami, czy też wyżej już wspomnianym grawerem, który sprawi, że za tego typu biżuterię zapłacimy nieco więcej.

Parze młodej może również spodobać się fakt, iż obrączki wykonane z tytanu charakteryzują się ponadprzeciętną trwałością, co oznacza, że wraz z upływem czasu nie utracą one swojego wyjątkowego wyglądu oraz elegancji. Są one wysoce odporne na działanie wody oraz chemikaliów, dlatego też nawet po wielu latach od momentu ich zakupu będą prezentować się doskonale.

 

Materiał zewnętrzny

Zobacz