Nowości

Pakiet ubezpieczeniowy – co, jak, dlaczego?

Jednym z podstawowych kosztów związanych z posiadaniem samochodu jest ubezpieczenie auta. W Polsce jedynym obowiązkowym ubezpieczeniem samochodu jest ubezpieczenie od odpowiedzialności cywilnej, czyli popularne OC. Wielu kierowców, chcąc zaoszczędzić jak najwięcej, decyduje się na zakup jedynie obowiązkowego OC. Warto jednak pomyśleć o wykupieniu pakietu ubezpieczeniowego, bo tylko szeroki zakres ubezpieczenia może zapewnić ci pełną ochronę. Dowiedz się więcej!

Dla kogo pakiet ubezpieczeniowy?

Na tak postawione pytanie odpowiedź powinna brzmieć, że dla wszystkich. Są jednak grupy, które szczególnie powinny przemyśleć nabycie większej liczby polis w ramach pakietu ubezpieczeniowego. Z pewnością pakiet ubezpieczeniowy to korzystne rozwiązanie, jeśli potrzebujemy ubezpieczenia nowego auta. Jeżeli zostało sfinansowane kredytem bądź leasingiem, będzie tego żądać od nas instytucja finansująca. Jednak nawet jeśli auto zakupiliśmy za gotówkę, warto pomyśleć nad pakietem ubezpieczeniowym, w którego skład oprócz OC wchodzić będzie także przynajmniej autocasco, czyli AC. Zapewni ono bowiem zwrot pieniędzy, jeśli pojazd zostanie zniszczony lub ukradziony. Z tego powodu nie tylko właściciele nowych samochodów, ale także pojazdów o dużej wartości, czy też wszyscy ci, dla których strata kilkunastu lub kilkudziesięciu tysięcy złotych będzie poważnym obciążeniem, powinni zastanowić się nad nabyciem takiego pakietu ubezpieczeniowego.

Co w pakiecie ubezpieczeniowym?

W ramach pakietu ubezpieczeniowego możemy wykupić wiele różnych polis. Jak wspomniano wyżej, podstawę pakietu ubezpieczeniowego stanowi ubezpieczenie OC + AC. Do tego można nabyć ubezpieczenie od następstw nieszczęśliwych wypadków (NNW), assistance, ubezpieczenie ochrony prawnej, kosztów leczenia za granicą (to dla tych, którzy autem zamierzają podróżować nie tylko po Polsce, ale i po całym świecie), a nawet ubezpieczenie bagażu i rzeczy osobistych podróżujących osób. Jak widać, składowych pakietu ubezpieczeniowego jest wiele i warto dobrze przemyśleć, który rodzaj ubezpieczenia może być przydatny – żeby potem nie musieć dokupować jakiejś polisy, ponieważ kupiona osobno będzie droższa.

Gdzie szukać pakietów ubezpieczeniowych?

Wydawałoby się, że pytanie jest bezzasadne, ponieważ jak w przypadku każdego ubezpieczenia, także po pakiet ubezpieczeniowy należy wybrać się do towarzystwa ubezpieczeniowego. To prawda, lecz nie do końca. Okazuje się bowiem, że także wielu dealerów oferuje swoim klientom bardzo atrakcyjne pakiety ubezpieczeniowe. Warto zapoznać się np. z dostępnymi w salonach marek samochodowych Grupy Volkswagen pakietami ubezpieczeń w ramach Volkswagen Financial Services.

 

Materiał zewnętrzny

Zobacz