Nowości

Jak przygotować mieszkanie do sprzedaży?

​Osoby, które zdecydowały się na sprzedaż mieszkania liczą przede wszystkim na to, aby otrzymać za nie jak najlepszą cenę. Drugą kwestią jest to, aby lokal sprzedał się w możliwie jak najkrótszym czasie od wystawienia ogłoszenia. Wpływ na zainteresowanie ofertą sprzedaży ma wiele czynników, jak na przykład lokalizacja czy proponowana cena. Jednak to nie jedyne kwestie, które mogą skutecznie zachęcić albo zniechęcić potencjalnego kupca. W jaki sposób warto przygotować mieszkanie, aby sprzedało się z korzyścią dla właściciela?

Pierwsze wrażenie jest najważniejsze

Niby nic odkrywczego, ale wiele osób o tym zapomina prezentując mieszkanie przygotowane do sprzedaży. Nawet jeżeli mieszkanie znajduje się w bardzo atrakcyjnej lokalizacji, jego cena jest przystępna, ale na zdjęciach w ogłoszeniu bądź podczas prezentacji lokalu jest ono po prostu brudne i wszędzie widać bałagan, to marne są szanse na jego sprzedanie. Porządne wysprzątanie mieszkania, to pierwszy krok, który sprawi, że stanie się ono atrakcyjne dla przyszłych nabywców. Warto również zadbać o to, aby nie było ono przesadnie zagracone. W tym celu warto pozbyć się niepotrzebnych przedmiotów. Dzięki takiemu zabiegowi mieszkanie zyska wrażenie bardziej przestronnego i nie będzie przytłaczało zainteresowanych jego zakupem.

Czy warto inwestować w remont przed sprzedażą?

Przeprowadzanie kapitalnego remontu tuż przed sprzedażą mieszkanie najczęściej jest rozwiązaniem niezbyt korzystnym pod kątem ekonomicznym. Zamiast inwestować w drogi i czasochłonny remont lepsze będzie odświeżenie, które jest rozwiązaniem znacznie tańszym. Najczęściej wystarczy odmalowanie mieszkania, wymiana frontów mebli kuchennych, jeżeli są przestarzałe. W tym przypadku warto wybrać kolory bezpieczne i jasne. Ciemna kolorystyka sprawia, że mieszkania sprawiają wrażenie mniejszych. Inną dosyć istotną kwestią jest usunięcie usterek. Przepalone żarówki, zwisające gniazdko. Wydaje się, że to drobiazgi, ale na kupującym wywrą raczej niemiłe wrażenie, że lokal, który mu oferujemy jest zaniedbany. Ustawienie mebli również ma znaczenie. Dobrze jest się postarać, aby ich układ był jak najbardziej funkcjonalny. 

Więcej ciekawych informacji związanych z obecną sytuacją na rynku nieruchomości można znaleźć na stronie: https://finanseweb.pl/.

Artykuł partnera

Zobacz