Nowości

Akceleratory cyfrowe to sposób na szybsze wdrożenie produktów

​Czy w procesie tworzenia produktów można wykorzystać gotowe rozwiązania cyfrowe, zachowując przy tym wysoką jakość procesów? Tak – służą do tego akceleratory cyfrowe, czyli sprawdzone praktyki i procesy inżynieryjne zebrane w zintegrowane schematy.

Czym są akceleratory cyfrowe?

Nawet w najbardziej innowacyjnych projektach podąża się utartymi ścieżkami, by przyspieszyć wdrażanie nowych produktów. Istniejące już rozwiązania pozwalają znacząco skrócić czas potrzebny na projektowanie procesu – po co wymyślać koło na nowo?

Właśnie takie myślenie przyświecało firmie Global Logic podczas tworzenia koncepcji akceleratorów cyfrowych. Firma oferuje gotowe do zastosowania rozwiązania: 

  • technologię, 
  • oprogramowanie, 
  • standardy pracy projektowej.

Te elementy skracają czas realizacji z miesięcy do tygodni, a z tygodni – do dni.

Jakie są rodzaje akceleratorów cyfrowych?

Akceleratory cyfrowe można wykorzystywać niezależnie od branży czy wielkości projektu. Przy wyborze odpowiedniej opcji kluczowe jest uwzględnienie charakteru produktu.

W zależności od typu wdrażanego produktu możesz skorzystać z jednego z czterech rodzajów akceleratorów.

Akcelerator OpeNgine

To najbardziej wszechstronna usługa, oparta na sprawdzonych technologiach i najlepszych praktykach. Za pomocą akceleratora OpeNgine można zautomatyzować proces konfigurowania infrastruktury opartej na chmurze, instalację narzędzi, uruchomienie potoków CD/CI. 

Akcelerator współpracuje między innymi z takimi popularnymi technologiami jak Azure DevOps, Google CloudBuild czy GitHub.

Akcelerator mikroserwisów

To zautomatyzowane rozwiązanie dla twórców projektów bazujących na mikroserwisach. Akcelerator obejmuje konfigurator projektów i zbiór modułów opcjonalnych do wdrażania popularnych wymagań niefunkcjonalnych. Dzięki jego wykorzystaniu możliwe jest ograniczenie ryzyka towarzyszącego wdrażaniu mikroserwisów, a także zredukować liczbę osób pracujących przy projekcie o około 20. To pozwala na wymierne koszty i oddelegowanie pracowników do innych zadań.

Platforma danych

To rozwiązanie, które pomaga firmie poradzić sobie z kwestiami związanymi z pozyskiwaniem wartościowych danych. Akcelerator pozwala na wdrożenie platform danych bazujących na usługach w chmurze. 

Dzięki wykorzystaniu ich właściwości można przetwarzać dane ze wszystkich obszarów w firmie i przekazywać je analitykom. Cały proces tworzenia platformy danych po wdrożeniu gotowych narzędzi trwa zaledwie kilka dni, nie kilka miesięcy.

Akcelerator deski rozdzielczej

To propozycja dla firm z sektora motoryzacyjnego. Wirtualna platforma służy do projektowania desek rozdzielczych samochodów. Akcelerator obejmuje także zestaw demonstracyjny, za pomocą którego można zobaczyć, jak nowy produkt będzie się zachowywał w praktyce, badać jego funkcjonalność i rozwiązania z zakresu UX.

Artykuł partnera

Zobacz