Nowości

Nowoczesne oprogramowanie rewolucjonizuje branżę hair & beauty

Nowoczesne oprogramowanie rewolucjonizuje branżę hair & beauty Coraz więcej właścicieli salonów fryzjerskich i gabinetów kosmetycznych decyduje się na zarządzanie biznesem za pomocą nowoczesnego oprogramowania. Versum, najpopularniejszy w Polsce software tego typu, w ciągu zaledwie kilku lat zyskał ponad 13 000 użytkowników. Dlaczego laptopy i smartfony wyparły papierowe terminarze? Oto 5 powodów, dla których branża hair & beauty przeszła prawdziwą rewolucję.

1. Pełna kontrola nad rezerwacjami

Papierowa dokumentacja odchodzi do lamusa. Pełne skreśleń kalendarze w salonach fryzjerskich i gabinetach kosmetycznych także. Wszystko dlatego, że planowanie z oprogramowaniem jest zwyczajnie o wiele łatwiejsze. W przypadku Versum upoważnione osoby w firmie mają dostęp do oprogramowania z poziomu przeglądarki. Tam w wirtualnym terminarzu notują szczegóły dotyczące harmonogramu wizyt. Zapisanie rezerwacji lub jej modyfikacja trwa zaledwie kilkadziesiąt sekund. Wszystkie dane są aktualizowane na bieżąco, dzięki czemu pracownicy firmy mają zawsze dostęp do aktualnego terminarza. Co więcej, w przypadku Versum, jest on także zsynchronizowany z systemem rezerwacji online, z którego korzystają klienci. Mogą oni wybierać wśród dostępnych terminów, a kiedy zabukują termin i godzinę, informacja o nich automatycznie trafia do firmowego terminarza.

2. Zarządzanie pracownikami

Oprogramowanie znacznie upraszcza zarządzanie kadrą. Przede wszystkim, dzięki inteligentnemu systemowi rezerwacji, klienci mogą umawiać się na zabiegi jedynie u pracowników, którzy będą dostępni w wybranym terminie. Co więcej, software umożliwia także łatwiejsze rozliczanie zatrudnionych osób. Jak to możliwe? W Versum gromadzone są szczegółowe informacje dotyczące liczby wypracowanych godzin i zrealizowanych usług. Właściciel rozlicza pracowników, generując pod koniec miesiąca raport, w którym wyszczególnione zostają obroty oraz prowizje. To doskonała baza do szybkiego wyliczenia wynagrodzenia. Co ważne, takie rozwiązanie pozwala także na stałą kontrolę nad stanem kasy.

3. Promocja i pozyskiwanie nowych klientów

Niewielu właścicieli salonów fryzjerskich i gabinetów kosmetycznych stać na reklamę z prawdziwego zdarzenia. Z Versum mogą oni łatwo podjąć działania promocyjne, trafiające bezpośrednio do klientów firmy. Jednym z nich są SMS-y i maile z wiadomością o rabatach i promocjach. To sprawdzony sposób na utrzymanie stałych usługobiorców. Co ważne, oprogramowanie samo analizuje częstotliwość wizyt oraz preferencje konkretnego klienta i automatycznie wysyła treści promocyjne. SMS-y i maile mogą także przypominać o zbliżających się zabiegach lub być zaproszeniem na kolejną wizytę. Wszystkie dane dotyczące efektywności kampanii promocyjnych gromadzone są w formie statystyk, dzięki czemu można szybko skontrolować efektywność podejmowanych działań.

4. Kontrola nad biznesem

O sukcesie firmy z branży hair & beauty decyduje nie tylko profesjonalna obsługa klientów. Zarządzanie biznesem to także kontrola nad wieloma aspektami, takimi jak formalności czy zamówienia. Dzięki Versum właściciel firmy ma stały dostęp do różnorodnych danych dotyczących swojej działalności, na podstawie których generowane są statystyki. Ich śledzenie pozwala zoptymalizować wydatki salonu i zwiększyć jego przychody. Umożliwiają one także szybkie reagowanie w przypadku kryzysu. Oprogramowanie gromadzi również informacje o planowanych wizytach. Pozawalają one nie tylko na prognozowanie przychodów, ale także informują właściciela o tym, czy powinien uzupełnić stany magazynowe oraz pozwalają kontrolować sprzedaż detaliczną.

5. Wygoda

Z oprogramowaniem właściciel salonu fryzjerskiego lub gabinetu kosmetycznego może stale trzymać rękę na pulsie. Bez względu na to, czy jest w pracy, czy ma wolne albo przebywa na wakacjach, może zalogować się do systemu i sprawdzić, czy wszystko układa się po jego myśli. Warto zaznaczyć, że informacje zawarte w Versum są bezpieczne – dotyczy to również danych osobowych klientów. Dostęp do nich mają jedynie wytypowane osoby (właściciel sam decyduje, jacy pracownicy mogą zobaczyć konkretne informacje).

Dzięki oprogramowaniu do zrządzania firmami z branży hair & beauty ich właściciele zyskują najważniejszy kapitał – czas. Mogą stale nadzorować firmę i pracowników. Co więcej, software pozwala także na podejmowanie działań promocyjnych, które w innym przypadku zostałyby zlecone firmom zewnętrznym. Warto dodać, że w przeciwieństwie do klasycznego kalendarza, wirtualny terminarz nie może się zgubić lub ulec zniszczeniu, co w przypadku papierowej dokumentacji byłoby równoznaczne z prawdziwą katastrofą.

Materiał zewnętrzny

Zobacz