Nowości

World of Warcraft Classic - sposoby levelowania górnictwa

W tym poradniku dla górników w WoW, damy Ci wiedzę, abyś mógł prawidłowo rozpocząć swoją profesję. Dodatkowo podpowiemy Ci, jakie inne wybory w klasycznym World of Warcraft mogą wzbogacić Twoją zabawę z górnictwem.

Od czasu do czasu, wszyscy wiemy, kiedy World of Warcraft tworzy napięcie między dwoma frakcjami, które kończy się epicką wojną. Dzięki ekspansjom możemy odkrywać nowe ziemie, poznawać nowych ludzi (NPC) i próbować rozwiązać każdy konflikt. W rezultacie, znajdujemy nowe sposoby na rozszerzenie lore i dodawanie kolejnych stron do naszej "niekończącej się" (lub opowiadającej) podróży. Kiedy ekspansja (lub rozdział) dobiega końca, czasami walczymy z potężnymi wrogami, którzy wymagają doskonałej koordynacji pomiędzy graczami.

Ogólnie rzecz biorąc, w środku tego wszystkiego potrzebujemy kilku narzędzi, aby wzmocnić naszych bohaterów i utrzymać się w walce. W związku z tym, w tym WoW Classic Mining Guide, poznasz nowe sposoby na wzmocnienie siebie. Na początku nie wygląda to może zbyt atrakcyjnie, ale górnictwo daje nam różne drogi do zdobycia ulepszeń.

Poradnik Górniczy

  • Jak prawidłowo wydobywać: Aby zacząć wszystko od początku, musisz osiągnąć poziom 5 i odblokować opcje profesji. Po tym możesz rozpocząć swoją karierę górniczą z odpowiednim trenerem. Pamiętaj, aby skorzystać z pomocy strażników w miastach burmistrza, aby znaleźć tego NPC. Ponadto, musisz zakupić "Mining Pick" i mieć go cały czas w swoim ekwipunku. Jeśli zrobisz to poprawnie, będziesz mógł podejść do każdej "żyły mineralnej" i wydobyć jej zawartość.
  • Górnictwo/Smelting: Ta profesja ma dwie zasadnicze funkcje. Po pierwsze, masz część górniczą, która daje Ci możliwość wydobycia materiałów z każdej żyły mineralnej. Sprawdź "kolor" żyły mineralnej, aby dowiedzieć się, ile doświadczenia możesz zdobyć dzięki akcji "Wydobycie". Jeśli jest pomarańczowy, to na pewno jest to punkt umiejętności, żółty daje większą szansę na zdobycie poziomu, zielony obniża to dążenie, a szary nie daje nic. Po zebraniu kilku punktów, będziesz miał okazję nauczyć się wytapiać niektóre minerały. Dzięki tej umiejętności, zmienisz rudę mineralną w sztabki metalu. Aby tego dokonać, musisz poszukać jakiejś kuźni (która zazwyczaj pojawia się w pobliżu trenerów).
  • Eksploracja: pierwsza część (i główny punkt ciężkości) w górnictwie wymaga poruszania się pomiędzy mapami. Warto zauważyć, że żyły minerałów pojawiają się w określonych miejscach, kiedy się przemieszczasz. Rzeczywiście, wiele z tych unikalnych zasobów możesz znaleźć pomiędzy kopalniami, jaskiniami, klifami, wzgórzami i granicami. Na uwagę zasługuje fakt, że "rzadkie żyły minerałów" możesz znaleźć w losowych miejscach podczas przechodzenia przez lochy. Dzięki temu, gdy konflikt się skończy, możesz jak najszybciej pobiec w jego kierunku i zebrać trochę surowców.
  • Modyfikacje dla górnictwa: Jeśli nadal trudno jest Ci zdobyć żyły minerałów pomiędzy mapami, możesz skorzystać z pomocy modów lub dodatków. Ogólnie rzecz biorąc, narzędzia te pokazują w WoW Classic wspólne lokalizacje punktów tarła w każdym miejscu. W rezultacie możesz nawet zdecydować się na szukanie tych najrzadszych minerałów i poszukiwanie odpowiedniego zasobu. Mimo to, czasami mogą one być niedokładne, ponieważ inny gracz może wyhodować ten, którego szukasz i go zdobyć. Dlatego nie pozostaje ci nic innego, jak poszukać innego punktu tarła lub zmienić serwer.

Sprawdź także: How many characters is enough to have in a Warcraft game?

World of Warcraft Classic poradnik górnictwa

Dalsza poprawa wydobycia

W tej części klasycznego przewodnika po górnictwie WoW dowiesz się, w jaki sposób możesz wykorzystać zasoby, które pozyskujesz dzięki tej profesji. Dzięki temu będziesz wiedział, co robić, kiedy masz już wystarczająco dużo przedmiotów w swoim inwentarzu/banku i będziesz miał więcej motywacji, aby wykopać więcej.

  • Łączenie górnictwa z innymi profesjami: Niektóre z opcji, które masz oprócz górnictwa mogą być albo kowalstwem, inżynierią, lub inną profesją zbieracką (zielarstwo i skórnictwo). W przypadku kowalstwa lub inżynierii, będziesz używać rudy i sztabek metalu do tworzenia receptur. W rezultacie, możesz rozwijać obie profesje w tym samym czasie, co zwiększa Twoje możliwości. Jeśli wybierzesz Kowalstwo, będziesz miał bonusy do zbroi i możliwość tworzenia lepszych broni/zbroi. Podobnie, Inżynieria pozwala na tworzenie unikalnych narzędzi, które dodają więcej mechaniki rozgrywki.
  • Klasy: W zależności od pary profesji, które wybierzesz, niektóre klasy mają lepsze zalety niż pozostałe. Na przykład, możesz wybrać kombinację Górnictwo/Kowalstwo z każdym Wojownikiem i Paladynem. Rzeczywiście, po ukończeniu receptur, możesz zdecydować się na zachowanie najlepszego sprzętu i wykorzystanie go na swoim bohaterze. W tym samym czasie, możesz użyć kombo Inżynieria/Myninżynieria z Wojownikiem, Paladynem, a nawet Łowcą. Niektóre narzędzia dają Ci przewagę nad bronią "strzelającą", co zwiększa możliwości klas dalekiego zasięgu.
  • Dom Aukcyjny: Zamiast zużywać minerały na siebie, możesz użyć kombinacji Górnictwo/Ziołolecznictwo (lub Skórnictwo) do zbierania przedmiotów i ich późniejszej sprzedaży. Zaleca się wybranie "pełnego" serwera, jeśli chcesz szybko zdobyć złoto. Za wszystkie monety możesz kupić różne przedmioty lub wierzchowce dla swojej postaci.

Zobacz